Legion Maryi jest katolickim ruchem apostolstwa świeckich pod duchowym przewodnictwem kapłana. Spotkania członków Legionu Maryi odbywają się w każdy wtorek po Mszy św. o godzinie 18:00. Przyjdź, to Matka Boża czeka na Ciebie!
Powstanie Legionu Maryi datuje się na rok 1921. Jego założycielem był Irlandczyk – Frank Duff. Obecnie jest on Sługą Bożym, trwają modlitwy o jego beatyfikację. Ten Ruch Apostolstwa świeckich, czyli znakomitej większości nas wszystkich, jest obecny w przeszło 160 krajach. Liczba członków aktywnych w świecie wynosi powyżej trzech milionów, pomocniczych około siedmiu milionów!
Legion cieszył się poparciem Papieży, którzy udzielali mu specjalnego błogosławieństwa: Pius XI (1933 r.), Pius XII (1953 r.), Św. Jan XXIII (1960 r.), błog. Paweł VI (1965 r.) oraz wielokrotnie Św. Jan Paweł II. W Polsce próby tworzenia grup legionowych podejmowane były w 1948 roku, ale dopiero w latach osiemdziesiątych na życzenie Św.Jana Pawła II, ruch ten wznowił swoją działalność.

Czy mogłoby nie być Legionu w parafii, z której wywodzi się rodzina naszego ukochanego Papieża Świętego Jana Pawła II?
Założycielem i duchowym opiekunem Legionu Maryi w naszej parafii jest ksiądz Teofil Górny, orionista z Międzybrodzia Bialskiego. Najniższą komórką wspólnoty legionowej jest prezydium, które wybiera sobie nazwę z Litanii do Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii prezydium wzywa szczególnej pomocy Matki Boskiej Fatimskiej. Taką też tematykę ma proporzec, który członkowie Legionu niosą podczas różnych uroczystości.
Legioniści opierają się na całkowitym zawierzeniu Maryi, na naśladowaniu Jej pokory i wiary, troskliwości i pełnej poświęcenia miłości. Obowiązkiem każdego legionisty jest uczestnictwo w cotygodniowych zebraniach, a także w czynnej pracy apostolskiej, która polega na docieraniu do ludzi małej wiary, stojących z dala od Boga, ludzi starszych, samotnych, chorych, niesieniu im wsparcia duchowego oraz podtrzymywaniu naszej wiary w swoich rodzinach i środowisku. Nie bądźmy zatem zdziwieni, gdyby i do naszych drzwi zapukał ktoś, kto chce z nami porozmawiać o tym, co najważniejsze.
Najważniejszy jednak cel obok pracy apostolskiej, to dążenie legionistów do osobistego uświęcania się poprzez modlitwę, życie wiarą na co dzień oraz nieustająca wewnętrzna praca nad sobą poprzez częste uczestnictwo w Eucharystii, branie czynnego udziału we wszystkich nabożeństwach parafialnych, organizowanie i uczestniczenie w pielgrzymkach do różnych Sanktuariów Maryjnych, udział w czuwaniach i adoracjach Najświętszego Sakramentu. Więcej informacji o charyzmacie, duchowości i historii Legionu Maryi na stronie www.legionmaryi.pl