Dzieci Maryi to grupa dziecięco-młodzieżowa istniejąca przy parafii w Czańcu od 2012r.

Celem naszej grupy jest naśladowanie Pana Jezusa oraz Maryji. Podczas spotkań poznajemy życie Świętej Rodziny czytając Pismo Święte, a także podejmujemy rozmowy na tematy związane z wiarą oraz życiem osobistym i wspólnotowym. Angażujemy się w życie Parafii poprzez uczestnictwo w Mszach Świętych organizowanych w pierwszą sobotę miesiąca, udział w procesjach Eucharystycznych i Fatimskich oraz innych uroczystościach kościelnych. Dzieci chętnie biorą udział w Parafiadzie poprzez organizację Tańców Uwielbienia, które stały się nieodłącznym elementem tego corocznego iwentu gromadzącego rodziny naszej parafii. W ramach naszych spotkań rozwijamy też talenty artystyczne, poprzez wykonywanie różnorodnych dzieł. W czasie roku formacyjnego wyjeżdżamy na pielgrzymki. Organizowane są również wyjazdy rekolekcyjne, które nie tylko służą odpoczynkowi i integracji ale przede wszystkim rozwijają oraz wzbogacają nas duchowo.

Naszą wspólnotę tworzyło i tworzy wiele wspaniałych osób: pani Małgorzata Trojak- która przez kilka lat wspomagała w prowadzeniu grupy ks. Tomasza, Monika Kowalska oraz Sara Drzewiecka, udzielając się jako animatorki. Obecnie wspólnota liczy ok. 20 dzieci. Aktualnie opiekę nad grupą sprawuje ks. Tomasz Michniok - założyciel Dzieci Maryi w Czańcu, wspomagany od poczatku przez animatorkę Julię Tokarczyk oraz Marta Wilk, która we wrześniu 2017 r. dołączyła do grona animatorów.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do uczestnictwa w naszej wspólnocie spotkania odbywają się w piątki o godz. 16:30 w salce Betanii.
Zapraszamy, by wraz z nami, wpatrując się w przykład Niepokalanej, w niebieskiej pelerynce i z Cudownym medalikiem na szyi, z radością udać się w ślady Pana Jezusa!