Czwartek, 22 października 2020 roku | Wspomnienie św. Jana Pawła II
Transmisja on-line
Od 17 października 2020 roku do odwołania w naszym kościele może przebywać jednocześnie 179 osób.
Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem (maseczka).
W kościele zachowujemy bezpieczną odległość.
Zamieszczamy plan prowadzenia modlitwy różańcowej w miesiącu październiku.
Tydzień Biblijny w Polsce rozpoczyna się Niedzielą Biblijną, która w tym roku przypada 26 kwietnia. Diecezja Bielsko-Żywicka na ten wyjątkowy czas przygotowała sporo wydarzeń biblijnych. Cały tydzień chcemy przeżyć pod HASŁEM: #LooknijDoPisma
Jezus zmartwychwstał dla naszego zbawienia, abyśmy nadali naszemu życiu inny sens, lepszy sens, zgodny z Bożym zamiarem – mówi w życzeniach na Wielkanoc 2020 bp Roman Pindel.
Będąc jednak ludźmi wiary, nie dajmy się przygnębić, ale z radością i wiarą przyjmijmy Chrystusa Zmartwychwstałego do naszych rodzin.
W tym roku święta Zmartwychwstania Pańskiego przychodzi nam przeżywać w trudnym czasie dla nas wszystkich.
Nie zawsze możesz przystąpić do komunii sakramentalnej, lecz zawsze i w każdej chwili możesz się wzmocnić komunią duchową.
Nowe konto bankowe parafii
Konto bankowe parafii Świętego Bartłomieja w Czańcu.
Bank Pekao 72 1240 4852 1111 0010 8755 8493
Doposażenie kościoła p.w. Świętego Bartłomieja Apostoła w Czańcu, celem ochrony unikatowego dziedzictwa kultury. Celem projektu jest ochrona unikatowego dziedzictwa kulturowego (w tym wypadku średniowiecznego, gotyckiego obrazu Matki Boskiej Czanieckiej), który znajduje się w kościele p.w. Świętego Bartłomieja Apostoła w Czańcu.
  • Obraz Czanieckiej Pani: nasz skarb

W rzeczywistości są dwa różne obrazy

• Orszak Trzech Króli w Czańcu

Siódmy orszak w gminie Porąbka