Piątek, 3 lutego 2023 roku | Dzień powszedni
Rewelacyjne warunki pogodowe, super atmosfera
Blisko 150 misyjnych kolędników z różnych parafii naszej diecezji spotkało się u MB Czanieckiej na wspólnym kolędowaniu.
W niedzielę 8 stycznia podczas mszy świętych o godz. 10.30 i 12.00 gościliśmy Zespół „Porąbczanie”.
W tym świątecznym czasie w naszych miastach i wioskach pojawiają się Kolędnicy, a wśród nich Kolędnicy Misyjni.
Tradycyjnie 6 stycznia w naszej parafii Czanieckiej zorganizowano Orszak Trzech Króli.
Uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych z naszej parafii odbyło się 26 grudnia w Święto św. Szczepana męczennika.
Nowe konto bankowe parafii
Konto bankowe parafii Świętego Bartłomieja w Czańcu.
Bank Pekao 72 1240 4852 1111 0010 8755 8493
Doposażenie kościoła p.w. Świętego Bartłomieja Apostoła w Czańcu, celem ochrony unikatowego dziedzictwa kultury. Celem projektu jest ochrona unikatowego dziedzictwa kulturowego (w tym wypadku średniowiecznego, gotyckiego obrazu Matki Boskiej Czanieckiej), który znajduje się w kościele p.w. Świętego Bartłomieja Apostoła w Czańcu.
  • Obraz Czanieckiej Pani: nasz skarb

W rzeczywistości są dwa różne obrazy

• Orszak Trzech Króli w Czańcu

Siódmy orszak w gminie Porąbka