Obraz powraca, aby nam przypominać o stałej obecności Matki Bożej w naszym życiu.

To jedno z najciekawszych historycznych odkryć na terenie naszej diecezji, a nie tylko czanieckiej parafii. Wielu mówi, że to sensacja - i tak rzeczywiście jest...

Przed wspólnotą czanieckiej parafii w 2018 roku otwiera się niezwykły czas nowego spotkania z czczoną tu od wieków Matką Bożą. Mimo tak długiej tradycji kultu wierni Jej oblicze zobaczą po raz pierwszy.

Rzymskokatolicka parafia św. Bartłomieja w Czańcu, 30 sierpnia 2015 roku dziękowała Panu Bogu za 450 lat swojego istnienia. Było to zarazem dziękczynienie za wielowiekową opiekę Maryi, czczonej w tutejszym kościele w obrazie Matki Bożej Czanieckiej.

Czy każdy, kto nazywa się Wojtyła i mieszka gdzieś między Bielskiem a Andrychowem jest kuzynem papieża?