Proponujemy w przyszłym roku autokarową pielgrzymkę do Lourdes we Francji śladami Św. Bernadetty Subirou, La Salette i innych sanktuariów.

Paray le Monial – Nevers – Rocamadour - Lourdes – La Salette – Turyn – Madonna della Corona
Termin: 17.04 – 25.04.2020

Dzień 1: Wyjazd z Polski
O ustalonej godzinie rannej (nad ranem) spotkamy się na wyznaczonym parkingu. Msza Święta rozpoczynająca pielgrzymkę. Następnie wyjedziemy w drogę przez Polskę i Niemcy. Przyjazd na nocleg do hotelu przy granicy niemiecko – francuskiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Paray le Monial, Nevers
Rano po śniadaniu wyjedziemy w dalszą drogę. Przyjedziemy do Paray Le Monial. Wizyta w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, historia objawień Małgorzaty Alacoque. Następnie udamy do Nevers, w którym spędziła część swojego życia św. Bernadetta. Zwiedzimy muzeum i grotę. Wieczorem przejedziemy na nocleg w okolice Nevers. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: Rocamadour, Lourdes
Rano śniadanie. W drodze do Lourdes wizyta w Rocamadour, miasteczku położonym przepięknie pośród majestatycznych skał, jednym z najważniejszych na Szlaku Św. Jakuba. Nawiedzimy Sanktuarium Czarnej Madonny, gdzie zgodnie z legendą założył swą pustelnię Św. Amadour. Dalej wyjazd do Lourdes. Przyjazd w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4: Lourdes
Rano śniadanie, Msza święta. Całodzienny pobyt w Sanktuarium Maryjnym w Lourdes. Pobyt w miejscu, gdzie 160 lat temu objawiła się Św. Bernadecie Najświętsza Maryja Panna, która wzywając do pokuty i modlitwy, uczyniła to miejsce znakiem uzdrawiającej łaski Bożej. To niezwykłe miejsce objawień, w którym Bóg posługując się wodą ze źródła w grocie Massabielle, dokonuje wielu fizycznych i duchowych uzdrowień. Jest to niepowtarzalna okazja, aby podziękować za dar objawień Matki Bożej w Lourdes i prosić o łaskę zdrowia dla siebie i Najbliższych. W tym dniu przejdziemy Drogą Jubileuszową. Nawiedzimy kościół św. Piotra, w którym została ochrzczona Św. Bernadetta, celę więzienną „Le Cachot”, w której mieszkała wraz ze swą ubogą rodziną, Oratorium, w którym przystąpiła do I Komunii świętej. Ostatnim i najważniejszym punktem „Drogi” jest Grota Massabielle, w której Maryja objawiła się św. Bernadecie i gdzie znajduje się cudowne źródło. Po południu Droga Krzyżowa. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Lourdes
Rano śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes. Czas na indywidualną modlitwę i kontemplację. Obiadokolacja. Wieczorem udział w nabożeństwie różańcowym. Nocleg.

Dzień 6: La Salette
Rano, po śniadaniu przejedziemy w kierunku La Salette, słynnego z sanktuarium Płaczącej Madonny, położonego na wysokości 1800 m n.p.m. w przepięknej alpejskiej scenerii. W godz. popołudniowych zakwaterowanie w hotelu, Msza św. Po niej będziemy uczestniczyć w pięknym nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 7: Turyn
Rano msza św., po niej śniadanie. Ostatnie chwile na La Salette. Następnie przejazd w kierunku Włoch, do Turynu. Nawiedzenie Katedry, w której znajduje się szczególna relikwia, jaką jest Całun Turyński. Spacer po centrum. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: Spiazzi
Śniadanie, po nim przejazd do Spiazzi, gdzie nawiedzimy sanktuarium MB Płaczącej. Sanktuarium Madonna della Corona to wyjątkowe miejsce w przepięknej lokalizacji. Obiekt jest dosłownie przytulony do stromej skały, a z punktów widokowych wokół niego rozciąga się widok zapierający dech w piersiach. Następnie przejedziemy do hotelu w rejonie Udine. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: Powrót do Polski
Rano śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych.

CENA: 2 750 zł / os.
Kalkulacja cenowa dla grupy 46 osób

CENA ZAWIERA:
 • PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM (wyposażonym w: klimatyzację, wc, rozkładane fotele, barek – płatny we własnym zakresie, video/dvd);
 • 8 NOCLEGÓW W HOTELACH *** (pokoje 2 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, możliwość pokoi 3 – os)
 • WYŻYWIENIE 2 RAZY DZIENNIE: 8 śniadań, 8 obiadokolacji;
 • UBEZPIECZENIE Signal Iduna: NNW (7 000 PLN) i KL (10 000 EUR) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych;
 • OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA;
 • PODATEK VAT; PROGRAM ZWIEDZANIA.
CENA NIE ZAWIERA:
 • BILETÓW WSTEPÓW DO ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW, PRZEWODNIKÓW LOKALNYCH, WJAZDÓW DO MIAST, KOSZTÓW ZWIĄZANYCH Z REALIZACJĄ PROGRAMU, SŁUCHAWEK, OBOWIĄZKOWEJ SKŁADKI NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY (około 60 €/osoby – płatne u pilota w autokarze);
 • NAPOJÓW DO OBIADOKOLACJI;
 • ŚWIADCZEŃ NIEWYMIENIONYCH W OFERCIE;
 • WYDATKÓW OSOBISTYCH;
 • DODATKOWEGO UBEZPIECZENIA KOSZTÓW REZYGNACJI Z PIELGRZYMKI (150 zł / osobę – płatne w dniu zapisu).