10 września 2022 r. w Żywcu odbyło rozpoczęcie Roku Formacyjnego dla Grup Dziecięcych i Młodzieżowych z naszej diecezji.

Całe wydarzenie rozpoczęło się na scenie w Żywieckim Amfiteatrze o godzinie 10:00. O godzinie 11:00 odbył się koncert TAU, znanego w chrześcijańskim świecie rapera, którego twórczość muzyczna oparta jest o mocne świadectwo głębokiej wiary i działania Pana Boga w jego osobistym życiu. Po przerwie na Agape i bycie ze sobą, o godzinie 12:45 ks. BP Roman Pindel przewodniczył Eucharystii podczas której po raz pierwszy publicznie zostały pokazane relikwie bł. Carla Acutisa, które od niedawna znajdują się w posiadaniu Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży. W spotkaniu w Żywcu nie zabrakło i naszych grup czyli Koło Misyjne, Płomyki Ducha Świętego oraz Liturgiczna Służba Ołtarza.