„Blask Prawdy” (Veritatis splendor) pod takim hasłem obchodziliśmy tegoroczny XXII Dzień Papieski. Słowa te to tytuł a zarazem pierwsze słowa encykliki Jana Pawła II z 1993 roku.

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy także 44 rocz. wyboru Św. Jana Pawła II na stolicę Piotrową. W naszym Kościele parafialnym została odprawiona Msza Św. dziękczynna po której to udaliśmy się pod pomnik Jana Pawła II by złożyć kwiaty i zapalić lampki na znak pamięci o naszym wielkim rodaku i zaśpiewaliśmy „Barkę”.
Dzieci i młodzież działająca we wspólnotach naszej parafii przygotowała, krótką inscenizację pt. „Blask prawdy”, którą przedstawiła po mszy św. o godz. 10.30.
Podczas tegorocznego dnia papieskiego były również zbierane ofiary na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży, pochodzących z niezamożnych rodzin.