Czas świąteczny to przede wszystkim radość ze spotkania z Jezusem, który przychodzi także w tajemnicy Świąt Bożego Narodzenia. To czas doświadczania Jego obecności i miłości. To również czas dzielenia się tą radością z innymi.
I jak co roku, w tym świątecznym czasie w naszych miastach i wioskach pojawiają się Kolędnicy, a wśród nich Kolędnicy Misyjni. Pragną oni głosić wszystkim Dobrą Nowinę o przyjściu Zbawiciela, o Jego miłości do każdego człowieka. Oprócz tego chcą przybliżyć tematykę misyjną, szczególnie troski i problemy dzieci żyjących w różnych zakątkach świata. Chcą ich otoczyć modlitwą i wspomóc zebranymi ofiarami.
W tym roku Kolędnicy Misyjni kolędują dla dzieci w Papui-Nowej Gwinei. Modlitwą i ofiarą pragną wesprzeć wszystkie dzieła i projekty Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, które będą realizowane w tym kraju.
Podsumowaniem misyjnego kolędowania będzie diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych. Referat ds. Misji naszej diecezji oraz parafia św. Bartłomieja w Czańcu serdecznie zapraszają na to wydarzenie. Chcemy wspólnie Panu Bogu dziękować za dar misyjnego kolędowania i razem modlić się za tych, którym przyszliśmy z pomocą. To misyjne spotkanie będzie miało miejsce 15 stycznia 2023 roku, a rozpocznie się Mszą św. w kościele w Czańcu o godz. 10.30. Po Eucharystii będzie czas na wspólne kolędowanie i słodki poczęstunek w czanieckim Domu Kultury.
Bardzo gorąco zapraszamy wszystkie grupy kolędnicze z naszej diecezji wraz z opiekunami. Ze względów organizacyjnych, prosilibyśmy o wcześniejsze zgłoszenie grupy (do 31 grudnia 2022 r.) do siostry Anety Laszczak CMBB – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub telefonicznie – 515631198. W zgłoszeniu prosimy o podanie parafii, imienia i nazwiska opiekuna grupy oraz kontakt do niego, przybliżoną ilość uczestników. Prosimy również o przesłanie s. Anecie, do 6 stycznia 4 zdjęć z parafialnego, misyjnego kolędowania.
Niech to spotkanie jeszcze bardziej ożywi w nas misyjny zapał oraz będzie pomocą w ciągłym stawaniu się „misjonarzami” w naszych rodzinach, środowiskach, miejscach nauki i pracy; wszędzie tam, gdzie nas Pan Bóg posyła.
Bielsko-żywiecki referent ds. misji ks. Janusz Talik