Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, inaczej Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień.
W tym dniu w kościołach w Polsce święcimy palmy, na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy oraz odbywają się konkursy na najpiękniejsza palmę wielkanocną. Także i w naszej parafii, po mszy św o 12.00, odbył się konkurs na Palmę Wielkanocną. W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 100 palm. Z pośród tak wielu palm komisja wybrał 7 najładniejszych i nagrodziła ich cennymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów. Z pozostałych palm wylosowano ponad 40 i nagrodzono nagrodami pocieszenia, a tym którym los nie dopisał otrzymali drobne upominki.
Dziękuję wszystkim za liczny udział w konkursie oraz nagrody ofiarowane przez sponsorów.