2 października 1988 roku w Watykanie Ojciec Święty Jan Paweł II w przemówieniu wygłoszonym na Anioł Pański powiedział:
„Odmawiajmy wytrwale Różaniec we wspólnotach kościelnych i naszych rodzinach. W trakcie powtarzanych wezwań zjednoczy on serca, doprowadzi do zgody, ożywi nadzieję i obdarzy nas wszystkich pokojem i radością Chrystusa, który się dla nas narodził, umarł i zmartwychwstał. Odmawiać Różaniec to znaczy udać się do szkoły Maryi i uczyć się od Niej, Matki i apostołki Chrystusa, jak żyć całkowicie zgodnie z wymaganiami wiary chrześcijańskiej. Ona pierwsza uwierzyła, a w Kościele w Wieczerniku jednoczyła w miłości pierwszych uczniów swego Syna”.

W naszym Kościele Parafialnym w miesiącu październiku, każdego dnia w tygodniu o godz. 17.30 a o 16.30 w Niedziele odmawiamy Różaniec. Zachęcam wszystkich parafian do odmawiania różańca i jednocześnie prosimy rodziców aby dopilnowali dzieci i młodzież aby uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych.

PROGRAM PROWADZENIA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ:
Poniedziałek - Szkoła Podstawowa nr 1 - klasy s. Konstancji.
Wtorek - Szkoła Podstawowa nr 1 i 2 -  klasy Ks. Marcina.
Środa - Szkoła Podstawowa nr 2 na Górnym Czańcu - klasy ks. Piotra
Czwartek - Straż Honorowa NSPJ
Piątek - Młodzież Oazowa, KSM

I Sobota miesiąca - Rodzina Radia Maryja i Czciciele Ducha Św.
II Sobota - Wspólnota Ewangelizacyjna i Akcja Katolicka
III Sobota - Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
IV Sobota - Legion Maryi i Apostolat Maryjny

I Niedziela (1.X.) o g. 16.00 - Procesja Różańcowa wokół kościoła.
II Niedziela - I i II  Róża Różańcowa
III Niedziela - III i IV Róża Różańcowa
IV Niedziela - V i VI Róża Różańcowa
V Niedziela - VII i VIII Róża Różańcowa