U stóp Tatr, w malowniczej Olczy, której centrum stanowi Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, w dniach 23-24 września br. odbyły się weekendowe rekolekcje Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
Najważniejszym punktem soboty była wspólna Eucharystia. "Trzeba tylko przekroczyć linię brzegową. Linię własnych utrapień, lęków, słabości, smutków. A na drugim brzegu czeka na nas sam Bóg. Tak staniemy się żyzną glebą, na którą spada ziarno i wydaje owoc obfity" - mówił w trakcie homilii Ksiądz Piotr. Wielu radości, emocji i wzruszeń dostarczył nam sobotni "pogodny wieczór". Odgrywaliśmy humorystyczne scenki, religijne kalambury, popisując się iście aktorskimi umiejetnościami, ale przede wszystkim wzięliśmy udział w zorganizowanym przez Księdza Piotra konkursie piosenki - każde z małżeństw przedstawiło własną interpretację utworu "Ten, którego kocham" - to było nie lada wyzwanie! A na zwycięzców i uczestników czekały nagrody przygotowane przez Ks. Piotra – dziękujemy!
Świętowanie Niedzieli zaczęliśmy od Mszy Świętej, połączonej z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Ksiądz Piotr wygłosił również konferencję, w której została mocno wyakcentowana rola małżeństw katolickich we współczesnym świecie. Podkreślał on, że powinny być one ostoją wartości chrześcijańskich i jasnym znakiem sprzeciwu wobec obecnych trendów i ideologii.
Złaknieni wzajemnego towarzystwa, napełnieni potrzebą wzmacniania więzi, budowania Wspólnoty, wspólnie biesiadowaliśmy, śpiewaliśmy, i spacerując, mimo deszczowej aury, zachwycaliśmy się pięknem tatrzańskich widoków. Prawdziwym przysmakiem z Kapacówki okazał się smalec - jego smaku wielu z nas nie zapomni!
Trzeba podkreślić również niezwykły fakt, że nasza Wspólnota naprawdę łączy pokolenia - jest otwarta i na tych najmłodszych, i starszych - jak to w prawdziwej rodzinie.
Dlatego też, korzystając z okazji, z ogromną otwartością gorąco zachęcamy małżeństwa z naszej Parafii do dołączenia do naszego Stowarzyszenia.