6 stycznia 2024 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, na przedpołudniowych Mszach Świętych został wystawiony "Musical Bożonarodzeniowy".
Przenieśliśmy się ponad dwa tysiące lat wstecz, do Betlejem, aby na nowo odkryć i jeszcze głębiej zanurzyć się w Tajemnicę Bożego Narodzenia, tajemnicę wcielenia Bożego Syna.
Towarzysząc Świętej Rodzinie, patrzyliśmy na Maryję po ludzku zmęczoną podróżą. Jednak wiedząc od chwili Zwiastowania, że zostanie matką Zbawiciela, bezgranicznie ufała Bogu. Patrzyliśmy również na Józefa. Nie tylko byliśmy świadkami jego ludzkiej bezradności, bezsilności, kiedy nie mógł znaleźć dla nich miejsca, ale również widzieliśmy jego ogromne poczucie odpowiedzialności za brzemienną Maryję, jego troskę oraz ufność wobec Bożego planu.
Obserwowaliśmy również dramatyczne wydarzenia w pałacu Heroda. W czasie, gdy w Betlejem rodziła się Miłość, zło miało swój chwilowy triumf – Król, kierując się zazdrością oraz żądzą władzy, wydał dekret o wymordowaniu chłopców do lat dwóch. 
Jednak nawet największe zło nie jest w stanie przysłonić radości z przyjścia Bożego Syna na Świat. Razem z pasterzami powitaliśmy Nowonarodzone Dzieciątko Jezus, przynosząc mu w podzięce Dzwon Florian oraz oddaliśmy Mu pokłon z Mędrcami niosącymi dary - złoto, kadzidło i mirrę.
Przy akompaniamencie licznych instrumentów – gitar, akordeonów, puzonu, cajon, grzechotek oraz ukulele – usłyszeliśmy kolędy oraz utwory bożonarodzeniowe: Gwiazdo świeć, głosie leć Krystyny Giżowskiej, Złota Jerozolima i biedne Betlejem oraz Ach, gdzie ja szedłem Skaldów, Maleńki Jezu zespołu Univers, Lulajże, Jezuniu, a także Rozjaśnił niebo Boży blask oraz Weź mnie, Panie.
Należy wspomnieć, że obsadę aktorską stanowili członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Oazy Młodzieżowej, Płomyków Ducha Świętego oraz zaproszeni Muzycy.
Ogromne uznanie należy się Księdzu Piotrowi Zawarusowi – nie tylko pomysłodawcy i scenarzyście, lecz przede wszystkim reżyserowi i naszemu Opiekunowi, który udzielając licznych rad, wskazówek, czuwając nad grą aktorską, oprawą muzyczną, wierny od początku swojej reżyserskiej wizji, stworzył obraz budujący niepowtarzalny nastrój oraz dostarczający wielu wzruszeń zarówno widzom jak i grającym aktorom. 
Przepełnieni świąteczną atmosferą, pamiętajmy słowa Księdza Piotra: 
„Niech ta Bożonarodzeniowa atmosfera towarzyszy nam cały rok. Nie uciekajmy z Betlejem. 
Nie zapominajmy o Betlejem. Bo tutaj jest Miłość, która przezwycięża wszystko, co słabe w człowieku. Miłość, która ocala”.