Kontynuując wielkopostną tradycję, o godzinie 15:00, w piątek 22 marca 2024, zgromadziliśmy się w czanieckiej świątyni na wspólnej Eucharystii, po której wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową wiodącą z Czańca do Porąbki.

W tegorocznych rozważaniach pochyliliśmy się nad uczynkami miłosierdzia względem duszy i ciała: więźniów pocieszać, krzywdy cierpliwie znosić, grzeszących upominać, podróżnych w dom przyjąć, wątpiącym dobrze radzić, chorych nawiedzać, nieumiejętnych pouczać, strapionych pocieszać, głodnych nakarmić, nagich przyodziać, spragnionych napoić, modlić się za żywych i umarłych, urazy chętnie darować, umarłych pogrzebać.
Niosąc na ramionach KRZYŻ, widzialny znak wiary, ale także i symbol odkupieńczej męki i śmierci Chrystusa, kroczyliśmy wspólnie z Jezusem i Jego Matką, w cieniu których podążali żołnierze, ale i Weronika, Jan, Szymon z Cyreny, niewiasty.
Zatrzymując się przy poszczególnych stacjach, byliśmy świadkami wydarzeń, jakie rozgrywały się ponad 2000 lat temu na drodze prowadzącej na Golgotę, by jeszcze głębiej zanurzyć się w Tajemnicę męki i śmierci Naszego Zbawiciela.
Inscenizacje poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej zostały przygotowane przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Oazę młodzieżową.

"Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami."

Martyna