Ważnym elementem rozwoju duchowego w trakcie trwania roku formacyjnego są rekolekcje. I właśnie ten niepowtarzalny czas Stowarzyszenie Rodzin Katolickich wraz ze swoim Opiekunem Ks. Piotrem Zawarusem przeżywało w dniach 18-19 maja 2024 roku w Złatnej - Hucie, w schronisku "Gawra". Nota bene, prowadzone jest ono przez Państwa Ciapków - bratową i brata ks. Adama Ciapki, pełniącego posługę wikariusza w czanieckiej parafii w latach 1995-2002. Rekolekcje zbiegły się z wyjątkową Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Dlatego też tematem przewodnim stało się właśnie działanie Ducha Świętego w życiu małżeńskim i rodzinnym. W sobotni wieczór - Wigilię Pięćdziesiątnicy - skupiliśmy się na Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu, w czasie której przyzywaliśmy Świętego Ducha - Ducha Prawdy, Parakleta, zapraszając Go do naszych serc, do naszych małżeństw, do naszych rodzin. Prosząc, aby nas umacniał i uświęcał, wskazywał właściwą drogę - Drogę Prawdy - prowadzącą do Chrystusa.
Niedzielną Eucharystię celebrowaliśmy zaś w niepowtarzalnym wnętrzu kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, mieszczącym obraz św. Huberta, patrona myśliwych oraz niepowtarzalny żyrandol stworzony z poroży jeleni.
Te dwa dni były niezwykle intensywne! Dobry humor nas nie opuszczał. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała wędrówkom po okolicy, podziwianiu beskidzkich krajobrazów, nieustannym zachwytom nad pięknem Stworzenia. Zacieśnialiśmy więzi również w czasie wspólnych posiłków, delektowania się kawą i domowymi wypiekami. Integracji sprzyjało również wieczorne grillowanie, konkurs wiedzy o PRL, kalambury, ale przede wszystkim dwa zorganizowane konkursy - muzyczne karaoke oraz konkurs wiedzy z Ewangelii wg Św. Marka - dla wszystkich laureatów Ksiądz Piotr, swoim zwyczajem, sfinansował i zatroszczył się również o nietuzinkowe nagrody, dziękujemy! Z rozrzewnieniem i uśmiechem na ustach wspominamy ten wspólny czas modlitwy, zabawy i budowania Wspólnoty.
Zapraszamy z wielką otwartością małżeństwa z naszej Parafii do dołączenia do naszego Stowarzyszenia.