W czwartek 8 marca do naszej parafii przybył bp Roman Pindel. Podczas Mszy Świętej Ksiądz Biskup udzielił sakramentu bierzmowania grupie młodzieży.
Mszę Świętą pod przewodnictwem bp. Pindla koncelebrowali księża dekanatu międzybrodzkiego z dziekanem ks. kan. Januszem Kucielem na czele. Wszystkich kapłanów, młodzież i ich rodziców powitał proboszcz ks. kan. Wiesław Ostrowski.
Do bierzmowania przystąpiło 112 uczennic i uczniów, a nad ich przygotowaniami do tego sakramentu czuwali: ks. Tomasz Michniok i katecheta Krzysztof Liberadzki.
W homilii bp Pindel przypomniał młodzieży, że ten ważny sakrament jest dla nich pomocą na drodze do dorosłego życia i zachęcał, by otworzyli się na łaski płynące z bierzmowania. Jak zaznaczył bp Pindel, również poprzez wybór imienia młodzi wybrali najbliższych sobie patronów, którzy będą otaczać ich opieką w trudnych chwilach życiowych wyborów.