Zaproszenie do udziału w dorocznej pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej ku czci św. Jana Sarkandra w niedzielę, 3 czerwca 2018 r.

W niedzielę, 3 czerwca odbędzie się pielgrzymka naszej diecezji ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie. Do udziału w pielgrzymce zapraszam wszystkich Diecezjan wraz z Duszpasterzami. W tym roku szczególne zaproszenie kieruję do wspólnot i stowarzyszeń o duchowości maryjnej.
Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10:30 w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie, skąd wyruszy procesja na Kaplicówkę z relikwiami św. Jana Sarkandra i św. Jana Pawła II. Eucharystii będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Senior Tadeusz Rakoczy, przeżywający 80. rocznicę urodzin i 55. rocznicę święceń kapłańskich.

Nasze świętowanie zakończy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”.

Oczekując na spotkanie, powierzam wszystkich wstawiennictwu św. Jana Sarkandra.

† Roman Pindel, Biskup Bielsko-Żywiecki