12.VIII.2018 r.
  1. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 16.30 a po nich Msza Św. o godz. 17.00.
  2. Jutro w poniedziałek 13.VIII  przypada w Kalwarii Zeb. uroczystość NMP Kalwaryjskiej.
  3. We wtorek 14 sierpnia zachęcamy do wzięcia udziału w Uroczystości ku czci św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Obchody rozpoczną się w Parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu (o godz. 8.30) i w kościele OO. Franciszkanów w Harmężach (o godz. 8.00), skąd wyruszą piesze pielgrzymki do byłego obozu KL Auschwitz, gdzie o godz. 10.30, przy Bloku Śmierci, będzie sprawowana Msza święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Acybiskupa Marka Jędraszewskiego.
  4. W środę 15. VIII przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane tzn. że, zobowiązuje katolików do uczestnictwa we Mszy Św. W naszym kościele, Msze Św. jak w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 12.00 i o 17.00. Po każdej Mszy Św. poświęcenie owoców, kwiatów oraz ziół. Nieszporów w tym dniu nie będzie.
  5. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja N.S. i nabożeństwo do MB Czanieckiej. Zapraszamy do adoracji i na nabożeństwo wszystkich parafian a szczególnie parafian z Bukowca Czanieckiego z ul. Begonii, całej Bukowskiej, Bukietowej, Baziej Bratków oraz z ul. Błonie. Nabożeństwo do MB Czanieckiej jest połączone z prośbami i podziękowaniami. Te prośby i podziękowania do Matki Bożej  można składać do puszki która jest umieszczona przy ołtarzu Św. Bartłomieja. Zachęcamy raz jeszcze do pisania próśb i podziękowań a przede wszystkim do modlitwy przez wstawiennictwo MB Pani Czanieckiej.
  6. W przyszłą niedzielę 19.VIII w naszej parafii będziemy przeżywać odpust ku czci Św. Bartłomieja Ap. Msze Św. przed południem będą odprawiane o godz. 7.00; 9.00 i o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa przez Ks. Jana Mrózka proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Janowicach k. Wieliczki, który wygłosi również kazanie. Po południu nieszpory o godz. 15.30 i  Msza Św. wyjątkowo będzie odprawiona o godz. 16.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 17.00.
  7. Bardzo serdecznie zapraszamy na sumę odpustową na godz. 11.00 strażaków z OSP Czaniec, Orkiestrę Czaniecką, chór „Potok”, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, poczty sztandarowe, młodzież do niesienia chorągwi i sztandarów, kobiety do niesienia feretronów, ojców do niesienia światła, dzieci do sypania kwiatów, Dzieci Maryi, oazę, KSM oraz ministrantów i lektorów oraz Was wszystkich parafian, abyśmy mogli godnie uczcić patrona naszej parafii Św. Bartłomieja Ap. Z racji Odpustu Parafialnego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  8. W przyszłą niedzielę 19.VIII popołudniu o godz. 17.00 rozpocznie się IV Parafialny Festyn Rodzinny na parkingu przy kaplicy pogrzebowej. Serdecznie zapraszamy całymi rodzinami na festyn. Dokładny program festynu jest dostępny na plakatach i ulotkach, które są dostępne pod chórem.
  9. Spowiedź przed odpustem będzie przez cały tydzień  ½ godziny przed każdą Mszą Św. oraz w sobotę 18.VIII od godz. 17.00 do 18.00.
  10. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy sprzątali Kościół w minionym tygodniu. O pomoc w sprzątaniu i przydekorowaniu Kościoła w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek Górnica Bukowska od P. Stwory do P. Piekiełków a w sobotę od P. Rodaków do P. Gąsiorek – Romików.
  11. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu i wspólną modlitwę podczas wczorajszego Nabożeństwa Fatimskiego wszystkim uczestniczącym w tym nabożeństwie, za samochody pilotujące, za dekoracje trasy „Bóg zapłać!”.
  12. Przypominamy, że tegoroczne Dożynki Czanieckie będą w niedzielę 2 września 2018 r. o godz. 12.00. Dożynki przygotowuje Rejon Zagłębocze.
  13. Nasza parafia organizuje dwu dniową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach w Kotlinie Kłodzkiej i Pocysterskiego Zespołu Klasztornego i Sanktuarium M. B. Łaskawej w Krzeszowie na Dolnym Śląsku. Po drodze odwiedzimy Bardo Śląskie i kaplicę czaszek w Kudowie. Termin pielgrzymki 22 i 23 wrzesień tj. sobota i niedziela. Koszt pielgrzymki 300 zł. od osoby. W tym nocleg z obiadokolacją i ze śniadaniem, autokar i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii u siostry do 1. IX przy zapisie należy podać Imię i Nazwisko Adres i PESEL. Zachęcamy!
  14. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia!