II Niedziela Wielkiego Postu
25.II.2024 r.

1. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 15. 00, następnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16. 00 a po Gorzkich Żalach Msza Św. ok. godz. 16. 45 już bez kazania. Serdecznie zapraszamy!
  2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy niedzielę Ad Gentes i zbierana jest składka do puszek przed Kościołem na potrzeby polskich misjonarzy i dzieł misyjnych w tym roku wspomagamy dzieci Afryki. Obecnie Polscy misjonarze, a jest ich ponad 2000 osób, są zaangażowani w pracę ewangelizacyjną w ponad 95 krajach świata, często bardzo biednych. Zaangażowanie modlitewne i wsparcie finansowe w dzieło misyjne będzie wielkim świadectwem miłości i wielkopostnej pokuty.
  3. W poniedziałek 26 lutego spotkanie Apostolatu Maryjnego w salce w „Betanii” po mszy św. wieczornej. Serdecznie Zapraszamy!
  4. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i o 17.30 nabożeństwo do MB Czanieckiej. Do adoracji i na nabożeństwo  zapraszamy wszystkich parafian i zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do M.B. Czanieckej.
  5. W najbliższy piątek – w I Piątek miesiąca Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 17.15 i po niej Msza Św. I piątkowa a po Mszy Św. Droga Krzyżowa dla Starszych i młodzieży ok. godz. 18.45. Serdecznie zapraszamy!
  6. W tym tygodniu przypadają I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej w tygodniu codziennie ½ g. przed każdą Mszą Świętą. Msza Święta I Piątkowa dla członków Straży Honorowej NSPJ rano o godz. 7.00 i po Mszy Św. spotkanie w salce, a dla dzieci i młodzieży po Drodze Krzyżowej o godz. 18.00. Spowiedź w I piątek będzie od godz. 17.00 i w czasie Drogi Krzyżowej do godz. 18.00.
  7. W I sobotę marca objazdu chorych nie będzie. Objazd chorych będzie w czasie rekolekcji wielkopostnych w poniedziałek 18 marca br. i będzie to objazd na święta.
  8. Pod chórem i przy bocznych ołtarzach przez cały Wielki Post są wystawione puszki, gdzie można składać ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
  9. Przy bocznym ołtarzu Św. Bartłomieja Ap. jest wystawiona puszka do której można złożyć ofiarę na pomoc dla potrzebujących na święta. Ta pomoc będzie skierowana do naszych parafian. Bóg zapłać za złożone tam ofiary.
  10. Przypominamy, że w piątki Wielkiego Postu kancelaria parafialna jest nieczynna. Bardzo prosimy, aby sprawy kancelaryjne załatwiać w inne dni.
  11. Na ołtarzu Św. Bartłomieja Ap. jest wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości – zachęcamy do abstynencji w czasie Wielkiego Postu.
  12. Składamy podziękowanie „Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu.
    O pomoc w sprzątaniu Kościoła w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek Podkamienne c.d. a w sobotę Podkamienne od P. Kierpców do P. Kołaczków.
  13. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na Radio Maryja i TV TRWAM.
  14. W dniu 27 lutego (wtorek) w ośrodku zdrowia w Czańcu w godzinach od 8.00 do 12.00 odbędzie się bezpłatne badanie słuchu dla mieszkańców Czańca i okolic. Serdecznie zapraszamy.
  15. Zarząd Kulbu Honorowych dawców krwi przy OSP Kobiernice informuje, że akcja oddawania krwi odbędzie się 29 lutego (czwartek) w godz. od 13.00 do 16.00 w Ambulansie przy OSP Kobiernice. Prosi się o zabranie dowodu tożsamości.
  16. Przy zakrystii jest do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny, Niedziela, Natanael i inne.
  17. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i dobrego przeżycia tygodnia!