Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
20. V 2018 r.
  1. Dzisiejsza niedziela Zesłania Ducha Św. kończy liturgiczny okres wielkanocny.
  2. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 16. 30 a po nabożeństwie Msza Św. o godz. 17.00.
  3. Dzisiaj również po Mszach Św. zbiórka do puszek przed Kościołem na utrzymanie i funkcjonowanie Domu Matki i Dziecka w Bielsku – B. Prosimy o wsparcie tego szlachetnego dzieła!
  4. Jutro w poniedziałek 21. V – Święto NMP Matki Kościoła. Drugi dzień Zielonych Świąt. Msze Św. w naszym Kościele będą o godz. 7. 00; 8. 00; 16. 00 i 18. 00. Nabożeństwo majowe będzie o godz. 17. 30. Msza Św. w Kaplicy na Bukowcu będzie o godz. 19. 00.
  5. W poniedziałek o godz. 18. 00 Msza Św. a po Mszy Św. modlitwy o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy!
  6. W czwartek 24. V – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana o godz. 19. 00 Msza Św. na Bukowcu.
  7. W czwartek również o godz. 17.00 Adoracja N. S. i nabożeństwo do MB Czanieckiej. Zapraszamy do adoracji i na nabożeństwo wszystkich parafian a szczególnie parafian z Oś. 1000 – lecia z ul. Kard. Karola Wojtyły, Cytrynowej, Gronowej i Cedrowej. Jak wiemy od Wielkanocy nabożeństwo do MB Czanieckiej jest połączone z prośbami i podziękowaniami. Te prośby i podziękowania do Matki Bożej  można składać do puszki która jest umieszczona przy ołtarzu Św. Bartłomieja. Zachęcamy raz jeszcze do pisania próśb i podziękowań a przede wszystkim do modlitwy przez wstawiennictwo MB Pani Czanieckiej.
  8. Okazja do spowiedzi przed odpustem będzie w sobotę od godz. 16.30 - 17.30.
  9. W sobotę, 26 maja będzie  Parafialny Dzień Chorych. O godz. 9.00 Msza Święta w intencji Chorych z udzieleniem sakramentu chorych Po Mszy Świętej spotkanie w salce katechetycznej. Od godz. 8.30 - okazja do spowiedzi. Bardzo prosimy o pomoc chorym w dotarciu do Kościoła i przywiezienie tych, którzy  sami się nie poruszają by mogli uczestniczyć we Mszy Świętej w naszym Kościele.
  10. W sobotę również przypada Dzień Matki pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych mamach zarówno tych żyjących jak i zmarłych.
  11. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy a zarazem Uroczystość Odpustowa z racji Nawiedzenia NMP. Msze Święte w przyszłą niedzielę będą o godz. 7.00, 9.00 oraz uroczysta suma odpustowa z procesją o godz. 11.00, o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, po nim Msza Święta o godz. 17.00. Z racji odpustu nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. Zapraszamy na sumę odpustową wszystkich parafian, dzieci, młodzież i dorosłych, poczty sztandarowe, chór, orkiestrę. Na Mszy Św. o godz. 9.00 będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii Św.
  12. W przyszłą niedzielę przypada również IV niedziela miesiąca i składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.
  13. W najbliższy wtorek 22. V Poradnia Życia Małżeńskiego w naszej parafii nie będzie czynna.
  14. W środę spotkanie modlitewne Wspólnoty Ewangelizacyjnej po Mszy Św. wieczornej w Kościele
  15. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu. O pomoc w sprzątaniu i przydekorowaniu Kościoła w tym tygodniu prosimy: Rodziców dzieci, które będą przeżywały w przyszłą niedzielę Rocznicę I Komunii Św.
  16. Przypominamy, że trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Dekanatu Międzybrodzkiego do Kalwarii Zebrzyd. która odbędzie się w 15 – 16 czerwiec 2017 r. (tj. w piątek i sobotę). Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane są w zakrystii do 31. V. Przy zapisach przyjmowana jest wpłata w wysokości 40 zł. (transport bagaży , autobus powrotny, obiad w drugim dniu).
  17. „KSM w Czańcu organizuje wyjazd na Lednicę 2.06.2018r. Więcej informacji znajduje się na stronie KSM Czaniec na Facebooku. Zapisy w zakrystii.”
  18. Jak wielu zauważyło rozpoczęły się prace z dachem Kościoła, aktualnie jest robiony dach nad wejściem głównym do Kościoła. Bardzo przepraszamy za utrudnienia. Wejście główne do Kościoła w tygodniu jak są prowadzone prace jest nie czynne.
  19. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.