I Niedziela Adwentu
27.XI.2022 r.

1. Rozpoczynamy liturgiczny okres adwentu. Jest to czas radosnego, ale i modlitewnego oczekiwania na przyjście naszego Zbawiciela. Myślimy o narodzeniu Jezusa w Betlejem, ale również o Jego powtórnym przyjściu na ziemię. Ten czas przygotowania i oczekiwania winien zaznaczyć się w naszym życiu nieustanną przemianą na lepsze. Wykorzystajmy dobrze ten święty czas adwentu.
2. Najpiękniejszym wzorem przeżywania Adwentu jest Matka Najświętsza. Msza Św. Roratnia o NMP będzie codziennie w dni powszednie w tygodniu dla dorosłych o godz. 6.45 poprzedzone Godzinkami do MB, dla dzieci o godz. 17.30, poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia. W soboty Roraty dla dzieci będą o godz. 7.00 rano.
3. Tegoroczne roraty będziemy przeżywali pod hasłem „ Z narodzeniem Jezusa było tak…”. Przewodnikiem tegorocznych rorat będzie Św. Joachim – dziadek P. Jezusa. Na roratach dzieci będą otrzymywały obrazki. Bardzo prosimy aby dzieci przychodziły z lampionami.
4. Pod chórem, przy wyjściu głównym, można nabyć świece na stół wigilijny jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Nabywając świece składamy ofiarę ale nie mniejszą niż 15 zł. Przypominamy, że świece z poprzedniego roku należy wypalić na grobach swoich bliskich. Ofiary złożone przy zakupie świec będą wykorzystane jako pomoc dla potrzebujących.
5. Dzisiejszą niedzielę spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej będzie o godz. 15.00 na plebanii. Serdecznie zapraszamy!
6. Liturgiczne obchody tygodnia:
• W środę 30.XI – święto Św. Andrzeja, apostoła.
• W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i nabożeństwo do MB Czanieckiej. Do adoracji i na nabożeństwo zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie parafian z ul. Ks. Kard. K. Wojtyły od nr 115 do 151 oraz z ul. Granitowej, Gasnącej, Gwiezdnej i Gwarnej. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do MB Czanieckiej.
• W sobotę 3.XII - wsp. Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
7. W przyszłą niedzielę II Adwentu będzie zbiórka do puszek przed Kościołem na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Prosimy o ofiarność na ten cel. Również w przyszłą niedzielę  o godz. 10.30 będzie odprawiona Msza Św. w int. górników z Czańca i ich rodzin o Boże błog. i potrzebne łaski dla nich.
8. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej codziennie 1/2 godziny przed Mszą Świętą, a w I Czwartek i w I Piątek od godz. 16.30. Kancelaria czynna w I Czwartek i I Piątek od godz. 18.30. W I piątek rano o 6.45 Msza Św. wynagradzająca NSPJ i po Mszy Św. spotkanie Straży Honorowej NSPJ w salce.
9.    W I sobotę miesiąca objazdu chorych nie będzie ponieważ objazd chorych będzie na Święta w sobotę 17.XII od godz. 8.30. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii z podaniem adresu!
10. Całodniowa spowiedź przedświąteczna będzie w naszej parafii w środę 21.XII.
11. Przypominamy, że zbiórka artykułów żywnościowych o przedłużonej przydatności do spożycia oraz tzw. chemia gospodarcza, jako pomoc dla parafii polskich na Ukrainie, szczególnie parafii w Haliczu jest do końca listopada 2022 r. Artykuły te można przynosić na plebanię do środy włącznie. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dotychczas złożone dary.
12. Składamy podziękowanie „Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu.
O pomoc w sprzątaniu i dekorowaniu Kościoła w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek Bukowiec Porąbski c.d. do P. Górków a w sobotę Bukowiec Porąbski Komczysko.
13. Dziś przypada IV niedziela miesiąca i składka jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za złożone na ten cel ofiary.
14. Dwa lata temu podczas Wizytacji Kanonicznej parafii podjęto temat granicy między naszą parafią a parafią w Porąbce. Chodzi o Bukowiec. Została wyznaczona granica między parafiami ale pandemia przerwała ten proces i dopiero teraz Ks. Bp Ordynariusz podpisał dekret w tej sprawie (odczytać dekret Biskupa Bielsko – Żywieckiego). Wspomniane w dekrecie ulice są granicą między parafiami. W Polsce są parafie terytorialne a nie personalne. Każdy mieszkaniec mając adres musi wiedzieć do jakiej parafii należy, jest to potrzebne przede wszystkim do załatwiania  spraw kancelaryjnych. Nie chcemy przez to wyznaczać, gdzie kto ma chodzić do Kościoła. Każdy niech chodzi tam, gdzie jest przyzwyczajony byle chodził.
15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, przy zakrystii jest do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela, Natanael czy inne gazety,
16.    Wszystkim życzymy miłej niedzieli i dobrego przeżycia tygodnia!