14.VIII.2022 r.

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika Głównego Patrona Diecezji. O godz. 16.30 Nabożeństwo do Św. Maksymiliana w int. pomordowanych w KL Auschwitz a o 17.00 Msza Św.
  2. Jutro w poniedziałek 15.VIII przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane tzn. że, zobowiązuje katolików do uczestnictwa we Mszy Św. W naszym kościele, Msze Św. jak w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 12.00 i o 17.00. Po każdej Mszy Św. poświęcenie owoców, kwiatów oraz ziół.
  3. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i o 17.30 Nabożeństwo do MB Czanieckiej. Do adoracji i na nabożeństwo zapraszamy parafian z Podkamiennego z ul. Błonie, Borowej, Bukowej i Beskidzkiej.
  4. W przyszłą niedzielę przypada w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Bartłomieja Ap. Msze Święte w przyszłą niedzielę będą o godz. 7.00, 9.00 oraz uroczysta suma odpustowa z procesją o godz. 11.00, o godz. 16.30 nieszpory i Msza Święta o godz. 17.00.
    Z racji odpustu nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. W tym roku sumę odpustową będzie celebrował Ks. Józef Lach sercanin, kapelan Sióstr Klarysek z Kęt.
  5. Bardzo serdecznie zapraszamy na sumę odpustową na godz. 11.00 strażaków z OSP Czaniec, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, poczty sztandarowe, chętnych do niesienia chorągwi i sztandarów, kobiety do niesienia feretronów, ojców do niesienia światła, dzieci do sypania kwiatów, Dzieci Maryi, oazę, KSM oraz ministrantów i lektorów oraz Was wszystkich parafian, abyśmy mogli godnie uczcić patrona naszej parafii Św. Bartłomieja Ap. Z racji Odpustu Parafialnego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Spowiedź przed odpustem będzie przez cały tydzień ½ godziny przed każdą Mszą Św. oraz w sobotę 20.VIII od godz. 17.00 do 18.00.
  7. Msza Św. Trzech Narodów odbędzie się w sobotę 20.VIII na Trzycatku. Procesja z Kościoła na Trzycatku wyruszy na Trójstyk o godz. 9.00 i tam o godz. 10.00 będzie Msza Św. w języku słowackim.
  8. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu. O pomoc w sprzątaniu i dekorowaniu Kościoła w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek z Czańca Górnego Cygańskie od Leśniczówki do P. Kolbrów a w sobotę c.d. do P. Błasiakowej.
  9. Przypominamy, że tegoroczne Dożynki Czanieckie będą w niedzielę 4 września 2022 r. o godz. 12.00. Dożynki przygotowuje Rejon Zagłębocze.
  10. Na ołtarzu Św. Bartłomieja jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości do której można wpisać swoje postanowienia abstynenckie na miesiąc sierpień. (Zachęcić!)
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej jest ona do nabycia przy zakrystii.
  12. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia!