13.X.2019 r.
  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzony jest w Kościele w Polsce XIX „Dzień Papieski” pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Przy Kościele są zbierane ofiary na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży, pochodzących z niezamożnych rodzin. Stypendyści dzieła Nowego Tysiąclecia są takim żywym pomnikiem Św. Jana Pawła II. Prosimy o wsparcie tej jakże szlachetnej inicjatywy!
  2. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej będzie w dzisiejszą niedzielę o godz. 15. 00 na plebanii. Serdecznie zapraszam!
  3. Dzisiaj o godz. 16.15 rozpocznie się Nabożeństwo z modlitwą za Dzieci Utracone i za Rodziców tych dzieci połączone z różańcem. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę!
  4. W poniedziałek 14.X  w naszej parafii Dzień Fatimski. Nabożeństwo fatimskie rozpocznie się o godz. 17.00 w kaplicy MB Częstochowskiej przy ul. Cierniowej. O godz. 16.45 przewiezienie figury MBF do kaplicy i tam o godz. 17.00 Litania Loretańska do NMP a po Litanii rozpoczęcie różańca i procesja do kościoła. O godz. 18.00 Msza Święta w Kościele. Na to ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Dzieci prosimy aby przyszły pod opieką dorosłych. W poniedziałek nabożeństwo Różańcowe będzie w ramach Nabożeństwa Fatimskiego. Prosimy o przyozdobienie trasy procesji.
  5. Liturgiczne obchody tygodnia:
    • We wtorek 15. X – wsp. Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dra K – ła.
            ◦ W środę 16. X – wsp. Św. Jadwigi Śląskiej.
            ◦ W czwartek 17. X – wsp. Św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika.
            ◦ W piątek 18. X – święto Św. Łukasza, ewangelisty.
  6. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej będzie we wtorek 15. X po Mszy Św. wieczornej ok. godz. 19.40 na plebanii. Serdecznie zapraszam!
  7. W środę 16. X 2018 r. przypada 41 rocz. wyboru Św. Jana Pawła II na stolicę Piotrową. W związku z tą rocznicą w naszym Kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna o godz. 18. 00. Bardzo prosimy aby na tę Msze Św. przynieść lampki nagrobne, zachęcamy by grupy działające przy parafii i w naszej miejscowości złożyły kwiaty pod pomnikiem Św. Jana Pawła II. Po Mszy Św. udamy się pod pomnik procesjonalnie by złożyć wiązanki kwiatów i zapalić lampki na znak pamięci o naszym wielkim rodaku i zaśpiewamy tam „Barkę”. Bardzo serdecznie zapraszamy na tę Msze Św.!
  8. W czwartek o godz. 17. 00 Adoracja Najśw. Sakramentu i nabożeństwo do MB Czanieckiej. Zapraszamy do adoracji i na nabożeństwo wszystkich parafian a szczególnie parafian z Przytnicy z ul. Podgórskiej, Cichej, Czeremchowej i Cyprysowej.. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do MB Czanieckiej.
  9. W piątek 18. X o godz. 16.00 będzie odprawiona Msza Św. dziękczynna w int. wszystkich par małżeńskich przeżywających 50 lat małżeństwa i więcej z całej Gminy Porąbka. Serdecznie zapraszamy na tę Msze Św.
  10. Jak to już zapowiadaliśmy tydzień temu w dniach od 18 – 20 X 2019 r. tj. od piątku do niedzieli do naszej parafii i całego dekanatu międzybrodzkiego przybędą relikwie Św. Melchiora Grodzieckiego. W piątek 18. X o godz. 20. 00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza Św. koncelebrowana przez wszystkich księży pracujących w naszym dekanacie międzybrodzkim na powitanie relikwii Św. Melchiora. Kazanie na tej Mszy Św. wygłosi Ks. Józef Lach kapelan Sióstr Klarysek z Kęt. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na tę Msze Św. rozpoczynającą pobyt relikwii Św. Melchiora Grodzieckiego w naszej parafii i całym dekanacie. Dokładny program na sobotę i niedzielę jest wywieszony na plakatach w gablotkach i na stonie internetowej parafii. Zachęcamy do zapoznania się z tym programem i modlitwy przez wstawiennictwo Świętego Melchiora!
  11. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu. O pomoc w sprzątaniu i dekorowaniu Kościoła w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek Bukowiec Porąbski c.d. do P. Górków a w sobotę Bukowiec Porąbski - Komczysko.
  12. Nasza parafia pragnie zorganizować w przyszłym roku autokarową Pielgrzymkę do LOURDES we Francji śladami Św. Bernadetty Subirou, La Salette i innych sanktuariów. Dokładny program pielgrzymki wraz z kosztami jest dostępny w zakrystii i na stronie internetowej parafii. Podczas pielgrzymki nie ma przejazdów nocnych. Termin Pielgrzymki to 17 – 25. IV 2020 r. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do końca października br. Bardzo prosimy by nie odkładać decyzji na później, ponieważ chcemy wiedzieć czy jest jakiekolwiek zainteresowanie pielgrzymką.
  13. W przyszłą niedzielę 20. X przypada niedziela misyjna rozpoczynająca tydzień misyjny. W związku z tym Dzieci z Kółka misyjnego przeprowadzą w przyszłą niedzielę kiermasz misyjny z którego dochód jest przeznaczony na misje.
  14. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej i u siostry w zakrystii. Pamiętajmy w modlitwie o naszych bliskich zmarłych.
  15. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.