Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
24.V.2020 r.

1. Dzisiaj popołudniu Msza Św. o godz. 15.30, następnie nabożeństwo Majowe o godz. 16.30 a po nim Msza Święta o godz. 17.00.
  2. Liturgiczne obchody tygodnia:
    • We wtorek 26. V – wsp. Św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za nasze mamy te żyjące i te zmarłe w dniu ich święta.
    • W piątek 29. V – wsp. Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
    • W sobotę 30. V – wsp. Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji. W tym dniu diakoni naszej diecezji przyjmą święcenia kapłańskie z rąk Ks. Bpa Romana Pindla, ordynariusza naszej diecezji. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.
  3. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Św.  a zarazem Uroczystość Odpustowa z racji Nawiedzenia NMP. Msze Święte w przyszłą niedzielę będą jak w każdą niedzielę z dodatkowymi Mszami Św. o godz. 8.00 i 15.30. Uroczysta suma odpustowa będzie o godz. 12.00 ale bez procesji. Po południu o godz. 15.30 Msza Św. po niej nabożeństwo majowe o 16.30 a po nim Msza Święta o godz. 17.00.
  4. Tegoroczny odpust parafialny przypada w czasie epidemii i nie będzie procesji po sumie ale zakończymy sumę uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Sumę odpustową odprawi i wygłosi kazanie Ks. Zdzisław Grochal proboszcz parafii Narodzenia NMP w Porąbce.
  5. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do M.B. Czanieckiej. Adoracja od 17.00 do 17.30 będzie w milczeniu. O godz. 17. 30 nabożeństwo do MB Czanieckiej połączone z nabożeństwem majowym. Prośby i podziękowania do MB Czanieckiej należy składać w skarbonce, która jest przy ołtarzu Św. Bartłomieja Ap.
  6. W przyszłą niedzielę będą odprawione Msze Św. : „O zachowanie od klęsk żywiołowych.i o dobre i szczęśliwe plony” od rodzin z Pasionek o godz. 9.00 i od rodzin z Bukowca Porąbskiego o godz. 15.30.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu. O pomoc w sprzątaniu i dekorowaniu Kościoła w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek Bukowiec Porąbski c.d. do P. Bieńków a w sobotę do P. Pałoszów. Ofiarę z tego rejonu proszę złożyć u siostry zakrystianki, może być w późniejszym terminie jak sytuacja się bardziej unormuje.
  8. Dziś IV Niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na potrzeby parafii „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Składamy również serdeczne podziękowanie Bóg zapłać wszystkim tym którzy składają ofiarę wpłacając na konto parafii, lub przekazują osobiście czy na tacę w kopercie ofiary na rzecz parafii. Dziękujemy za waszą troskę, zainteresowanie i ofiarność w tym trudnym czasie dla nas wszystkich. Pomaga nam to bardzo, przetrwać ten trudny czas. Jednocześnie prosimy o dalszą pomoc.
  9. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i dobrego przeżycia tygodnia!