18.X.2020 r.
  1. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 16. 30 i po różańcu Msza Św. o godz. 17.00.
  2. Przypominamy, że Różaniec w tygodniu jest o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich parafian do odmawiania różańca a szczególnie młodzież i dzieci.
  3. W dzisiejszą niedzielę przypada niedziela misyjna rozpoczynająca tydzień misyjny.
  4. Liturgiczne obchody tygodnia:
    • We wtorek 20.X – wsp. Św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji.
    • W czwartek 22.X – wsp. Św. Jana Pawła II, papieża.
    • W piątek 23.X – wsp. Św. Józefa Bilczewskiego, bpa.
  5. Dziś liczenie wiernych uczęszczających do Kościoła i korzystających z sakramentów Św.
  6. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z nowenną do MB Czanieckiej i różańcem o godz. 17.00. Różaniec z nowenną rozpocznie się o godz. 17.20. Na adorację zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie parafian z Cygańskiego z ul. Modrzewiowej, Miejskiej, Myśliwskiej i Miodowej. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do MB Czanieckiej.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu. O pomoc w sprzątaniu i dekorowaniu Kościoła w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek Pasionki c.d. od P. Gałuszków a w sobotę z Czańca Górnego od P. Pałoszów do P. Emilii Dudziak.
  8. Pragnę poinformować, że Ks. Piotr Honkisz jest chory i ma stwierdzoną obecność koronowirusa i Ks. Adam Łomozik jest objęty kwarantanną. Ja (Ks. Proboszcz) i Ks. Piotr Zawarus czujemy się dobrze i nie mieliśmy wcześniej kontaktu z Ks. Piotrem H. i nie zostaliśmy objęci kwarantanną, - możemy posługiwać w Kościele. Decyzja ta została podjęta przez Sanepid w Bielsku-Białej po konsultacji i wywiadach z nami.
  9. Księża objęci kwarantanną pozostają w całkowitej izolacji w swoich mieszkaniach.
  10. W związku z zaistniałą sytuacją kancelaria parafialna w tym tygodniu nie będzie czynna. Tylko w sytuacjach niezbędnych i koniecznych można przyjść np. pogrzeb, natomiast inne sprawy po przyszłej niedzieli po 25.X.
  11. W tym tygodniu o godz. 6.30 będzie odprawiona w Kościele tylko jedna intencja natomiast druga w tym samym czasie będzie odprawiona na plebanii, chodzi o to, żeby nie było koncelebry.
  12. Przepraszamy za wprowadzone zmiany ale są one konieczne ze względu na zaistniałą sytuację. Prosimy o modlitwę w naszej intencji a szczególnie w intencji Księdza chorego i Księdza objętego kwarantanną.
  13. Na wypominki roczne i jednorazowe można złożyć u siostry w zakrystii. Pamiętajmy w modlitwie o naszych bliskich zmarłych.
  14. Dziś i w przyszłą niedzielę nie będzie Natanaela – intencje i ogłoszenia są w gablotce i na stronie internetowej parafii.
  15. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach zawierzenia „Serce Matki”. Rozważania rekolekcyjne będą ukazywały się codziennie na stronie internetowej www.sercematki.eu od 13.10 – 8.12.2020 r.
  16. Z naszej parafii są transmitowane Msze Św. niedzielne. Link do transmisji online jest na stronie internetowej parafii.
  17. Zasady bezpieczeństwa obowiązujące od 17.X.2020 r.:
    • W kościołach może przebywać 1 osoba na 4m2 powierzchni. Uwzględniając powyższe w naszym Kościele może przebywać 179 osób. Nie wolno się gromadzić wokół kościoła.
    • Biskup Bielsko-Żywiecki udziela aż do odwołania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla wszystkich wiernych Diecezji i przebywających na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej poprzez środki masowego przekazu oraz wspólną modlitwę w rodzinach.
    • W Kościele obowiązuje zakrywanie ust i nosa.
    • Do odwołania jest zawieszone udzielanie sakramentu bierzmowania.
    • Noszenie maseczek obowiązuje również na cmentarzu.
    • Przy ołtarzu Św. Bartłomieja Ap. udzielamy Komunii Św. tylko na rękę
  18. W związku z sytuacją epidemiczną do odwołania nie organizujemy w parafii spotkań formacyjnych i duszpasterskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
  19. W przyszłą niedzielę przypada IV niedziela miesiąca i składka jest przeznaczona na potrzeby parafii.
  20. Przy zakrystii są do nabycia gazety katolickie, Gość Niedzielny, Niedziela czy inne gazety!
  21. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia!