VI Niedziela Wielkanocna
22. V 2022 r.

1. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 16.30 a po nabożeństwie Msza Św.
  2. W tym tygodniu przed Uroczystością Wniebowstąpienia: w poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. Z tej racji w poniedziałek, we wtorek i w środę po Mszy Św. o godz. 7.00 procesja wokół kościoła z modlitwami o urodzaje.
  3. Spotkanie Apostolatu Maryjnego będzie jutro w poniedziałek 23.V po wieczornej Mszy Św. w Betanii.
  4. W czwartek 26.V o godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i nabożeństwo do MB Czanieckiej. Do adoracji i na nabożeństwo  zapraszamy parafian z II strony Domaczki z ul. Bukowskiej, Bajecznej, Błękitnej, Brzoskwiniowej, Białej i Bystrej. W tym dniu przypada Dzień Matki, pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach tych żyjących jak i zmarłych.
  5. Sakrament Bierzmowania będzie udzielony młodzieży naszej parafii przez J. E. Ks. Bpa Roberta Chrząszcza, bpa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej, w najbliższy piątek 27.V na Mszy Św. która rozpocznie się o godz. 18.00 w naszym Kościele parafialnym. Młodzież gromadzi się w kościele o godz. 17.20, a, o godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo majowe i rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.. Serdecznie zapraszamy młodzież, rodziców, chrzestnych i świadków.
  6. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i świadków oraz ich rodzin będzie w środę 25.V od 16.30 do 18.00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty!
  7. W najbliższą sobotę 28.V o godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. jubileuszowa z ok. 125 rocznicy powstania OSP w Czańcu. Będziemy dziękowali Bogu za dar obecności OSP w naszej miejscowości oraz za troskę o bezpieczeństwo naszych domów. Serdecznie zapraszamy parafian na tę Msze Św. aby modlić się w int. druchów z OSP Czaniec.
  8. W sobotę również na Mszy Św. o godz. 18.00 rozpoczniemy rekolekcje, które będą Renowacją Misji Św. które przeżywaliśmy jesienią zeszłego roku. Rekolekcje te będą trwały do środy 1.VI włącznie. Dokładny plan renowacji Misji Św. jest zamieszczony w Natanaelu Czanieckim, na str. internetowej naszej parafii i w gablotkach przy Kościele. Spowiedź w czasie rekolekcji będzie we wtorek 31. V od godz. 15.00. W czasie rekolekcji będzie zbierana składka.
  9. Dzień chorych będzie w naszej parafii na zakończenie rekolekcji w środę. O godz. 15.00 odprawimy Mszę Św. z udzieleniem Sakramentu chorych a po Mszy Św. będzie krótkie spotkanie w salce katechetycznej. Bardzo prosimy parafian o pomoc chorym w dotarciu na tę Msze Św.
  10. Wyjazdu do chorych w I sobotę miesiąca czerwca nie będzie ponieważ objazd chorych będzie na zakończenie rekolekcji w środę 1. VI od godz. 9.15. Prosimy o zgłoszenia!
  11. Akcja oddawania krwi odbędzie się w niedzielę 29.V 2022 r. w godz. od 9.00 do 13.00 w Ambulansie w centrum Czańca. Organizatorzy proszą o zabranie Dowodu tożsamości.
  12. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  13. Dziś IV Niedziela miesiąca i składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg Zapłać” za wszelkie ofiary złożone na ten cel.
  14. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu. O pomoc w sprzątaniu i dekorowaniu Kościoła w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek Łęg od P. Genowefy Kula do P. Jadwigi Olczyk a w sobotę Łęg c.d. od P. Bargłów do P. Palarczyk.
  15. Składamy bardzo serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za ofiary składane w kopertach i wpłaty na konto parafii, na prace planowane i prowadzone w parafii. Prosimy o dalsze wsparcie.
  16. Przy zakrystii jest do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny, Niedziela, Natanael czy inne.
  17. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!