25 NIEDZIELA ZWYKŁA
24.IX.2023 r.

1.    Dziś o godz. 16. 30 nabożeństwo do Św. Jana Pawła II o powołania kapłańskie i zakonne a po nabożeństwie Msza Św. o godz. 17.00.
2.    Jak już to zapowiadaliśmy tydzień temu, dziś odbywa się zbiórka do puszek przed Kościołem na diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Radio to informuje o życiu Kościoła lokalnego w naszej diecezji i utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych, dlatego prosimy o pomoc i wsparcie tego celu!
3.    Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, które w tygodniu będą o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 16.30. Zachęcam wszystkich parafian do odmawiania różańca w miesiącu październiku i jednocześnie prosimy rodziców aby dopilnowali dzieci i młodzież aby uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych i odmawiali różaniec. Program prowadzenia modlitwy różańcowej jest na stronie internetowej, w gablotkach i Natanaelu.

PROGRAM PROWADZENIA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ:
Poniedziałek - Szkoła Podstawowa nr 1- klasy s. Konstancji.
Wtorek - Szkoła Podstawowa nr 1 i 2 -  klasy Ks. Marcina.
Środa - Szkoła Podstawowa nr 2 na Górnym Czańcu - klasy ks. Piotra
Czwartek - Straż Honorowa NSPJ
Piątek - Młodzież Oazowa, KSM

I Sobota miesiąca - Rodzina Radia Maryja i Czciciele Ducha Św.
II Sobota - Wspólnota Ewangelizacyjna i Akcja Katolicka
III Sobota - Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
IV Sobota - Legion Maryi i Apostolat Maryjny                         

I Niedziela (1.X.) o g. 16.00 - Procesja Różańcowa wokół kościoła.
II Niedziela - I i II  Róża Różańcowa
III Niedziela - III i IV Róża Różańcowa
IV Niedziela - V i VI Róża Różańcowa
V Niedziela - VII i VIII Róża Różańcowa
4.    Liturgiczne obchody tygodnia:
• W środę 27.IX – wsp. Św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
• W czwartek 28.IX – wsp. Św. Wacława, męczennika.
W tym dniu odbywa się akcja „Koronka na ulicach świata” o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy pomniku Św. Jana Pawła II. Zapraszamy!
O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do MB Czanieckiej. Serdeczne zapraszamy i zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej Czanieckiej.
• W piątek 29.IX – święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
• W sobotę 30.IX – wsp. Św. Hieronima, prezbitera i dra K-ła.
5.    Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w poniedziałek 25.IX po Mszy Św. wieczornej w salce Betania. Serdecznie zapraszamy!
6.    Spotkanie z rodzicami młodzieży kl. VIII z obu szkół, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższą środę  27.IX po Mszy Św. wieczornej ok. godz. 18.30 w Kościele. Serdecznie zapraszamy!
7.    W przyszłą niedzielę 1.X podczas Mszy Św. o godz. 10.30 - zostaną poświęcone i wręczone różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Serdecznie zapraszamy na te Msze Św. dzieci z kl. III SP wraz z rodzicami!
8.    Dziś IV niedziela miesiąca i składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone na ten cel ofiary!
9.    Składamy podziękowanie „Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu.
O pomoc w sprzątaniu  Kościoła w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek z Górnicy Dworskiej, a w sobotę Czaniec Dolny od Dworu do Hurtowni farb c.d. do P. Nalborczyk
10.    W zakrystii u Siostry można nabyć jubileuszowe obrazy M.B. Czanieckiej oraz kalędarze misyjne. Zachęcamy do nabycia.
11.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, przy zakrystii jest do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela, Natanael czy inne gazety!
12.    Gmina Porąbka informuje, że od dnia 25 września 2023 roku (tj. poniedziałek) rozpoczną się prace związane z przebudową ulicy Bystrej w Porąbce.
Od tego dnia nie będzie możliwy przejazd tą drogą pomiędzy ulicą Krakowską a ulicą Bukowską – prosimy o korzystanie z objazdów. Możliwy będzie tylko dojazd do nieruchomości zlokalizowanych przy tej ulicy. Ze względu na zakres robót drogowych możliwe jest także czasowe całkowite zamknięcie tej drogi. Za powstałe utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
13.    Wszystkim życzymy miłej niedzieli i dobrego przeżycia tygodnia!