Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
21. IV 2019 r.

Drodzy Bracia i Siostry!
Z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan obdarzał Was wszystkich zdrowiem, mocą i potrzebnymi łaskami. Niech radość tych dni przezwycięży wszystkie smutki i zwątpienia, umniejszy trudy codzienności i umacnia na drodze życia chrześcijańskiego a prawda o Zmartwychwstaniu niech napełnia Was nadzieją.
Jako duszpasterze tej parafii łączymy się z Wami w tym radosnym i głębokim przeżywaniu Świąt Wielkanocnych.
Szczęść Boże!
 1. Dziś nieszpory kończące Triduum Paschalne o godz. 16. 20 z nowenną do Miłosierdzia B.
 2. Jutro poniedziałek wielkanocny – II dzień świąt – Msze Św. jak w niedziele. Na Mszy Św. o godz. 9. 00 będzie śpiewał chór. Nieszporów w tym dniu nie będzie. Składka w tym dniu jest przeznaczona na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 3. Nowenna do Miłosierdzia B. w poniedziałek wielk. będzie 15 min. przed pierwszą Mszą Św. W dni powszednie nowenna będzie przed Mszą Św. wieczorną z koronką do Miłosierdzia B.
 4. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego i składka do puszek przed Kościołem na Beskidzkie Radio Katolickie „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia ta poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia Kościoła lokalnego na falach eteru i przez Internet. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych, dlatego prosimy o ofiarność na ten cel.
 5. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” chórowi Potok za piękny śpiew w czasie tej Mszy Św. wielkanocnej.
 6. Spotkanie modlitewne Wspólnoty Ewangelizacyjnej będzie w środę 24. IV po Mszy Św. wieczornej. Serdecz\nie zapraszamy!
 7. Wszystkim Parafianom, Duszpasterzom i Siostrom błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i opieki M.B. Czanieckiej życzy Ks. Filip Piotrowski.
 8. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja N. S. i nabożeństwo do MB Czanieckiej. Zapraszamy do adoracji i na nabożeństwo wszystkich parafian a szczególnie parafian z Czańca Dolnego z ul. Krajobrazowej, Kościelnej, Kłosowej, Klonowej oraz z ul. Dworskiej, Działkowej, Dolnej i Dumnej. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do MB Czanieckiej. Przypominamy, że w najbliższy czwartek będzie odprawiona Msza Św. we wszystkich intencjach, które polecaliśmy w miesiącu kwietniu.
 9. W czwartek będzie również odprawiona Msza Św. w Kaplicy pod szkołą przy ul. Cierniowej o godz. 18.00.
 10. Msza Święta w kaplicy Bożego Miłosierdzia przy dawnej krzyżówce zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 28 kwietnia o godz. 18.15.
 11. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” wszystkim tym, którzy sprzątali Kościół w minionym tygodniu. O pomoc w sprzątaniu Kościoła w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek Czaniec Dolny z ul. Kęckiej od P. Pindlów do P. Bułkowej a w sobotę Oś. na Krzyżówce ul. Karpacka i Słoneczna.
 12. W przyszłą niedzielę przypada IV niedziela miesiąca i składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.
 13. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za ofiary składane na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
 14. Wszystkim życzymy błogosławionych świąt i radości ze spotkań w rodzinnym i przyjacielskim gronie.
 15. WIELKA  SOBOTA.
  Dzień czuwania i adoracji przy Grobie Pańskim. Pana Jezusa adorujemy według wyznaczonego porządku. Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym o godz. 10.00, 11.00 i 15.00. Poświęcenie pokarmów na Górnym Czańcu przy kaplicy, koło Gimnazjum, przy krzyżu na Zagłęboczu oraz na Bukowcu przy kaplicach o godz.  14.00  Prosimy o przysłanie pojazdów. Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną rozpocznie się o godz. 18.00. Na Liturgię przynosimy świece!!!. Po niej Rezurekcja. Prosimy, by na Rezurekcję kobiety zabrały feretrony a mężczyźni i ojcowie, baldachim, chorągwie i świece. Rodziców prosimy, by na Rezurekcję przyprowadzili dziewczynki do sypania kwiatów i małych chłopców w komeżkach do dzwonienia dzwoneczkami. Próba sypania kwiatów we wtorek o godz. 17.00. Na rezurekcję zapraszamy także orkiestrę, strażaków, oraz wszystkie poczty sztandarowe.
 16. Porządek nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu jest umieszczony w „Natanaelu Czanieckim”, w gablotce i na stronie internetowej.
 17. Przyszła niedziela to NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy Św. o godz. 12 .00 udzielimy Sakramentu Chrztu Św. i pobłogosławimy dzieci przeżywające I rocz. Chrztu i urodzin. Uroczyste Nieszpory Eucharystyczne kończące Święte Triduum Paschalne o godz. 16. 30.
 18. Pod chórem i przy bocznych ołtarzach przez cały Wielki Post są wystawione puszki, gdzie można składać ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
 19. Próba dla dzieci przed I Komunią Św. będzie jutro w poniedziałek o godz. 16.00. Dzieci gromadzą się przy krzyżu misyjnym przed Kościołem.
 20. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” wszystkim tym, którzy sprzątali Kościół w minionym tygodniu. O pomoc w sprzątaniu Kościoła w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek c.d. Aleja Fabryczna do P. Kąkola i z ul. Koralowej a w sobotę Czaniec Dolny przy Gościńcu od P. Zemczaków do P. Chwirutów.
 21. Zwyczajem lat poprzednich w okresie Wielkiego Postu w sklepach na terenie Czańca organizowana jest przez młodzież KSM zbiórka darów z myślą o potrzebujących. Polecamy tę akcję waszej ofiarności i prosimy o pomoc.
 22. Z racji Wielkiego. Tygodnia kancelaria będzie czynna tylko w poniedziałek, wtorek i środę rano po Mszy Świętej.
 23. Odpowiadając na prośbę Wspólnoty Lednicy o współorganizowanie tegorocznego spotkania młodych Lednica 2000, które odbędzie się 1. VI br., KSM Diecezji Bielsko – Żywieckiej zaprasza na wspólny wyjazd. Koszt 110 zł., zapisy w zakrystii do 15. V. Przy zapisach należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50 zł.
 24. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej u ministrantów przed Kościołem lub w zakrystii są do nabycia Gość Niedzielny, Źródło, Niedziela czy inne gazety.
 25. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.