23.I.2022 r.

1. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 16. 30 a po nieszporach Msza Św. o godz. 17.00. Na Mszy Św. o godz. 17.00 będzie śpiewał kolędy chór „Adalbert” z Bulowic.
  2. Spotkanie Apostolatu Maryjnego będzie w poniedziałek 24. I po Mszy Św. wieczornej w salce w Betanii. Serdecznie zapraszamy!
  3. Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie będzie w najbliższą środę 26. I o godz. 18.00 w naszym Kościele parafialnym.
  4. Liturgiczne obchody tygodnia:
    - W poniedziałek 24. I – wsp. Św. Franciszka Salezego, bpa i dra K-ła.
    - We wtorek 25. I – święto Nawrócenia Św. Pawła, apostoła.
    - W środę 26. I – wsp. Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
    - W piątek 28. I – wsp. Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i dra K-ła.
  5. W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.00 i nabożeństwo do MB Czanieckiej o godz. 17.30. Po adoracji Msza Św. o godz. 18.00, która będzie odprawiona w intencji wszystkich próśb i podziękowań jakie składaliśmy do M.B. Czanieckiej w miesiącu styczniu.  Do adoracji i na nabożeństwo  zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie parafian z Budzian z ul. Zagajników, Południowej z ul. Zagłębocze, Zarzecze, Zdrojowej, Zamkowej i Zachodniej. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do MB Czanieckiej.
  6. Dziś IV Niedziela miesiąca i składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii szczególnie na ogrzewanie. „Bóg zapłać” za złożone ofiary na ten cel.
  7. Przypominamy, że Kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej należy zgłaszać do niedzieli 6.II.2022 r. w dwojaki sposób: 1. na piśmie bezpośrednio do proboszcza, 2. na piśmie wrzucić do skrzynki , która jest wystawiona przy ołtarzu Św. Bartłomieja Ap. Na zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko kandydata oraz  gdzie mieszka (adres) i rejon parafii.
  8. Przypominamy też, że cała parafia jest podzielona na 5 rejonów: Czaniec Górny, Czaniec Środkowy, Czaniec Dolny, Zagłębocze i Bukowiec Czaniecki i Porąbski.
  9. Dar Krwi będzie można złożyć dziś w niedzielę 23. I br. w godzinach od 9.00 do 15.00 w Domu Katechetycznym przy Kościele NSPJ w Kętach.
  10. W minionym tygodniu nasza parafia weszła na Drogę synodalną. Dokładne informacje na temat synodu i pytań synodalnych są na stronie internetowej Diecezji Bielsko – Żywieckiej pod zakładką Synod. Swoje przemyślenia i wnioski będzie można złożyć na piśmie do skrzynki która jest umieszczona przy ołtarzu NSPJ lub przesłać bezpośrednio do Kurii. Na stronie diecezji jest specjalny formularz synodalny.
  11. Składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę w czasie Mszy Św. połączonych z błogosławieństwem kolędowym, dziękujemy za życzliwość i solidarność z nami kapłanami. Wielu parafian podkreślało i dziękowało za posługę sakramentalną w parafii. Dziękujemy za modlitwę i życzliwe słowa wsparcia dla nas kapłanów. Dziękujemy również za wszelkie ofiary złożone przy tej okazji. Wszystkim raz jeszcze dziękujemy „Bóg zapłać!”.
  12. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu. O pomoc w sprzątaniu i dekorowaniu Kościoła w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek II Strona Domaczki od P. Gawendów do P. Skrudlików a w sobotę z Czaniec Górny z ul. Kard. Karola Wojtyły od P. Mroczkowskich do P. Byrskich.
  13. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” wszystkim tym, którzy złożyli ofiarę w kopertach lub wpłacili na konto, na prace prowadzone w parafii i prosimy o dalszą pomoc.
  14. Przy zakrystii jest do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny, Niedziela, Natanael czy inne...
  15. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!