9.VIII.2020 r.
  1. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 16. 30 a po nich Msza Św. o godz. 17.00.
  2. Liturgiczne obchody tygodnia:
    • W poniedziałek 10. VIII – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
    • We wtorek 11. VIII – wsp. Św. Klary, dziewicy.
    • W piątek 14. VIII – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Patrona naszej diecezji. Modlimy się w intencji całej diecezji oraz polecamy Panu Bogu biskupów, prezbiterów, diakonów oraz ich duszpasterską posługę. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    • W sobotę 15. VIII – uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane tzn. że, zobowiązuje katolików do uczestnictwa we Mszy Św. W naszym kościele, Msze Św. jak w niedzielę o godz. 7. 00; 9. 00; 10. 30; 12. 00 i o 17. 00. Po każdej Mszy Św. poświęcenie owoców, kwiatów oraz ziół.
  3. W czwartek o godz. 17.30 będzie nabożeństwo do MB Czanieckiej bez wcześniejszej adoracji. Zapraszamy na nabożeństwo i zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do MB Czanieckiej.
  4. W czwartek również 13. VIII będziemy przeżywali w naszej parafii „Dzień Fatimski”. Nabożeństwo fatimskie rozpocznie się Mszą Św. z kazaniem o godz. 18. 00, następnie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej trasą pod Kościół i pod Kępą. Na Nabożeństwo Fatimskie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Prosimy o przyozdobienie drogi procesyjnej. Do niesienia figury Matki Bożej Pani Fatimskiej prosimy młodzież, matki, ojców, oraz osoby starsze. Na procesję światła przynosimy świece – lampiony, które również można nabyć u Siostry w zakrystii. Składka w Dniu fatimskim przeznaczona jest na prace związane z Renowacją ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcam i zapraszam wszystkich parafian do jak najliczniejszego udziału w tym nabożeństwie.
  5. W sierpniu procesja fatimska zawsze była z kaplicy na Zagłęboczu do Kościoła. W tym roku ze względu na stan epidemi procesja fatimska będzie przebiegała krótszą trasą w okolicy Kościoła. Ufam w to gorąco, że w następnym roku procesja fatimska powróci na starą trasę i będzie z kaplicy na Zagłęboczu czy w maju z Bukowca do Kościoła.
  6. Przy ołtarzu Św. Bartłomieja jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości do której można wpisać swoje postanowienia abstynenckie na miesiąc sierpień.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu. O pomoc w sprzątaniu i dekorowaniu Kościoła w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek Czaniec Dolny z ul. Korzenneji Krętej od P. Bakalarskich do P. Adamskich a w sobotę z ul. Krótkiej i Kamiennej do P. Drabków.
  8. Przypominamy, że tegoroczne Dożynki Czanieckie będą w niedzielę 6 września 2020 r. o godz. 12. 00. Dożynki przygotowuje Rejon CZANIEC GÓRNY. Będzie Msza Św. w Kościele ale bez spotkania w Domu Kultury.
  9. Przypominamy również, zasady obowiązujące w Kościele:
    • Wszyscy wierni uczestniczący w Mszy Św., nabożeństwach i innych wydarzeniach mają obowiązek zakrywania ust i nosa (zakładamy maseczki).
    • Istnieje możliwość przyjmowania Komunii Św. na rękę (tłumaczyliśmy jak to czynić)
    • Przypominamy o kolejności przystępowania do Komunii Św. – najpierw osoby przyjmujące na rękę, a po nich przyjmujące w sposób tradycyjny do ust.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – jest ona do nabycia przy zakrystii.
  11. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i dobrego przeżycia tygodnia!