III Niedziela Adwentu
16.XII.2018 r.
  1. Dzisiejsza niedziela zwana jest niedzielą radości Gaudete. Nasza radość płynie przede wszystkim z rychłego przyjścia Mesjasza.
  2. Dziś nieszpory niedzielne połączone z nowenną do Dzieciątka Jezus o godz. 16. 30. Po nieszporach Msza Św. o godz. 17.00.  Serdecznie zapraszamy!
  3. Dziś można złożyć ofiarę na Radio Maryja i TV TRWAM.
  4. Przypominam, że Codziennie Msza Św. Adwentowa rano jest o godz. 6. 45 a Msza Św. Roratnia dla dzieci, młodzieży i starszych o godz. 17. 30. Zachęcamy do uczestnictwa!
  5. W przedsionku Kościoła są do nabycia świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Nabywając świece składamy ofiarę, ale nie mniejszą niż 8 zł. Ofiary te są przeznaczone na pomoc dla potrzebujących. Zadbajmy o to aby na każdym stole wigilijnym była świeca Caritas, która niech przypomina nam o miłości i potrzebie dzielenia się z potrzebującymi. Przypominamy, że świece z poprzedniego roku należy wypalić na grobach swoich bliskich.
  6. Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie będzie jutro w poniedziałek o godz. 17. 30. Zapraszamy!
  7. W czwartek o godz. 16.30 Adoracja Najśw. Sakramentu i Nabożeństwo do Matki Bożej Czanieckiej. Zapraszamy do adoracji i na nabożeństwo wszystkich parafian a szczególnie parafian z Kępy i Potok z ul. Kościelnej, Kępy, Czystej, Kryształowej, Kasztelańskiej i Kruczej. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do MB Czanieckiej, które można wrzucić do puszki przy ołtarzu Św. Bartłomieja Ap. W ostatni czwartek miesiąca będzie odprawiona Msza Św. we wszystkich intencjach, w których będziemy się modlić w grudniu.
  8. Spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia będzie w czwartek 20. XII przez cały dzień, od g. 8.00 - 17.30 oraz dla młodzieży od g. 18.30 – 19.30.
    SPOWIEDŹ PRZED ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA –  czwartek 20 GRUDNIA
    Od godz. 8.00 – 9.30
    od 9.30 – 10.00 przerwa
    Od 10.00 – 11.30
    od 11.30 – 14.00 – przerwa
    Od 14.00 – 15.30
    od 15.30 – 16.00 przerwa
    Od 16.00 – 17.30
    od 17.30 – 19.00 przerwa
    Od 18.30 – 19.30  ( będzie spowiadało tylko 3 kapłanów )
  9. Przypominamy, że plan całotygodniowej spowiedzi w naszym dekanacie jest wywieszony w gablotkach parafialnych!
  10. W czwartek ze względu na całodzienną spowiedź w naszej parafii, kancelaria nie będzie czynna. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać w inne dni.
  11. Do chorych na święta udamy się w sobotę 22. XII od godz. 8.30. Prosimy o zgłoszenia i potwierdzenia w zakrystii.
  12. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy sprzątali Kościół w minionym tygodniu. O pomoc w sprzątaniu i przydekorowaniu Kościoła w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek Czaniec Górny c.d. z ul. Kard. K. Wojtyły od P. Bogaczów do P. Witkowskich  a w sobotę II strona Domaczki od P. Marusarz do P. Wojtyłów - Rodaków.
  13. Sakramentu Chrztu Świętego udzielimy w Boże Narodzenie o godz. 12.00. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę 22. XII po Mszy Św. wieczornej ok. godz. 18.45.
  14. Przypominam, że KSM organizuje w sklepach zbiórkę darów z myślą o wszystkich potrzebujących naszego wsparcia. W sklepach na terenie Czańca są wystawione są oznakowane kosze do których można składać zakupione produkty. Zachęcamy do zaangażowania się w tę akcję charytatywną!
  15. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na ogrzewanie Kościoła. „Bóg zapłać” za złożone ofiary!
  16. Przy tej okazji bardzo prosimy, by zamykać drzwi do Kościoła, kiedy wchodzimy czy wychodzimy, ponieważ Kościół jest ogrzewany!
  17. Wójt Gminy Porąbka, GOPS oraz GOK w Porąbce zapraszają na Tradycyjną Wigilię dla samotnych, która odbędzie się w piątek 21. XII o godz. 15. 00 w Domu Kultury w Bujakowie. Jak co roku organizatorzy zapewniają transport: spod Domu Kultury w Czańcu o godz. 14. 30.
  18. Od przyszłego czwartku 27. XII rozpoczynamy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską zwaną „Kolędą”. Plan „Kolędy” do Nowego Roku jest wywieszony w gablocie parafialnej, na stronie internetowej naszej parafii i w Natanaelu.
  19. Wszystkim parafianom życzymy miłej niedzieli i dobrego przeżycia tygodnia!