II Niedziela Adwentu
8.XII.2019 r.
  1. Dziś przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 16.30.
  2. Jak to już zapowiadaliśmy tydzień temu, w dniu dzisiejszym modlimy się za Kościoły katolickie na Wschodzie. Do puszek przed Kościołem zbierane są ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Prosimy o ofiarność na ten cel.
  3. Liturgiczne obchody tygodnia:
    • W czwartek 12. XII o godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i nabożeństwo do MB Czanieckiej. Do adoracji i na nabożeństwo  zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie parafian z Cygańskiego z ul. Modrzewiowej, Miejskiej, Myśliwskiej i Miodowej. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do MB Czanieckiej.
    • W piątek 13. XII – wsp. Św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
    • W sobotę 14. XII – wsp. Św. Jana od Krzyża, prezbitera i dra K-ła.
  4. Przypominam, że Codziennie Msza Św. Adwentowa rano jest o godz. 6.45 a Msza Św. Roratnia dla dzieci, młodzieży i starszych o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa!
  5. W przedsionku Kościoła są do nabycia świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Nabywając świece składamy ofiarę, ale nie mniejszą niż 8 zł. Ofiary te są przeznaczone na pomoc dla potrzebujących. Zadbajmy o to, aby na każdym stole wigilijnym była świeca Caritas, która niech przypomina nam o miłości i potrzebie dzielenia się z potrzebującymi. Przypominamy, że świece z poprzedniego roku należy wypalić na grobach swoich bliskich. Przy świecach jest też do nabycia kalendarz parafialny.
  6. W poniedziałek 16.XII rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością B.N.
  7. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na Radio Maryja i TV TRWAM.
  8. Od poniedziałku 16.XII  będziemy spowiadać w parafiach dekanatu. Przypominamy, że całodniowa spowiedź przedświąteczna będzie w naszej parafii w piątek 20.XII. W gablotkach parafialnych będzie wywieszony całotygodniowy plan spowiedzi w naszym dekanacie z zaznaczonymi przerwami. Prosimy aby się zapoznać!
  9. W najbliższą środę na wieczorną Msze Św. zapraszamy wszystkich parafian i Wspólnotę Ewangelizacyjną. Po Mszy Św. będzie spotkanie modlitewne Wspólnoty Ewangelizacyjnej na które również zapraszamy wszystkich chętnych.
  10. W przyszłą niedzielę 15. XII od godz. 8.00 Koło Gospodyń Wiejskich z Czańca zaprasza na Kiermasz Świąteczny Bożonarodzeniowy do Domu Kultury.
  11. Przypominamy, że Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje w sklepach zbiórkę darów z myślą o wszystkich potrzebujących naszego wsparcia. W sklepach na terenie Czańca są wystawione oznakowane logiem KSM - mu kosze do których można składać zakupione produkty. Zachęcamy do zaangażowania się w tę akcję! KSM zachęca również do nabycia kartek świątecznych o charakterze religijnym!
  12. Dar Krwi będzie można złożyć: w piątek 13.XII w godz. od 13.00 do 16.00 w Ambulansie przy OSP Kobiernice oraz w niedzielę 15.XII w godz. od 9.00 do 15.00 w Domu Katechetycznym przy Kościele NSPJ w Kętach. Uprasza się o zabranie Dowodu Tożsamości.
  13. Z racji zbliżających się świąt składka niedzielna przeznaczona na potrzeby parafii będzie w przyszłą niedzielę 15.XII. Składka ta będzie przeznaczona na ogrzewanie. Prosimy o ofiarność na ten cel!
  14. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu. O pomoc w sprzątaniu i dekorowaniu Kościoła w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek Czaniec Dolny z ul. Kęckiej od P. Pindlów do P. Bułkowej a w sobotę Oś. na Krzyżówce ul. Karpacka i Słoneczna.
  15. Spotkanie wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Lourdes we Francji w przyszłym roku po Świętach wielkanocnych, będzie w najbliższy wtorek 10.XII po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.30 w Kościele. Jeśli jest ktoś jeszcze chętny na pielgrzymkę to serdecznie zapraszam na to spotkanie!
  16. W najbliższy wtorek 10. XII Poradnia Życia Małżeńskiego w naszej parafii nie będzie czynna.
  17. Plan tegorocznej Wizyty Duszpasterskiej zwanej Kolędą jest umieszczony na Stronie internetowej parafii i w Natanaelu.
  18. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia!