V Niedziela Wielkiego Postu
18 III 2018 r.
 1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne, które wygłosi Ks. Tomasz Sroka dyrektor Szkół Katolickich w Cieszynie.  Otoczmy Ks. Tomasza na ten święty czas rekolekcji naszą modlitwą i wypraszajmy dla Niego obfitość darów Ducha Św. Zachęcam wszystkich parafian do jak najowocniejszego skorzystania z tego świętego czasu, który daje nam Bóg. Przypominam, że dokładny plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii oraz w Natanaelu Czanieckim.
 2. W czasie rekolekcji na Mszach Św. będzie zbierana składka.
 3. Chorych na święta odwiedzimy w poniedziałek 19. III od godz. 14.00. Prosimy o potwierdzenia i zgłoszenia.
 4. W najbliższy poniedziałek ze względu na rekolekcje nie będzie Mszy Św. z modlitwą o uzdrowienie.
 5. W środę 21. III zakończenie rekolekcji i dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Księża będą spowiadać cały dzień. Dokładny plan spowiedzi z zaznaczonymi przerwami jest wywieszony w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii oraz w Natanaelu Czanieckim. Zachęcam wszystkich parafian do skorzystania z sakramentu pokuty i nie odkładajmy spowiedzi na później.
 6. W czwartek 22. III przypada także, dziewiąty tydzień Nowenny przed powrotem Obrazu MB Czanieckiej do parafii. Nowenna rozpocznie się o godz. 17.00. Adorację poprowadzą Siostry Kanoniczki Ducha Św. z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na godz. 17.00 na adorację i nabożeństwo parafian z Oś. Tysiąclecia, Domy za cmentarzem oraz Gąsiorkówka.
 7. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci jest o godz. 16.00; dla dorosłych o godz. 17.00 następnie Msza Św. i po Mszy Św. Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy!
 8. W najbliższa sobota 24. III to dzień powrotu obrazu Matki Bożej Czanieckiej do parafii po długim okresie renowacji i odsłonięciu gotyckiej warstwy obrazu. Uroczystość rozpocznie się o godz. 16.45 czuwaniem w oczekiwaniu na obraz, następnie Powitanie Obrazu MB połączone z nabożeństwem o godz. 17.20 a po nabożeństwie Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Piotra Gregera o godz. 18.00. Ks. Bp Piotr obiecał, że będzie z nami już na czuwaniu i nabożeństwie dlatego bardzo proszę abyśmy się zgromadzili o godz. 16.40 w Kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian dzieci, młodzież i dorosłych, poczty sztandarowe, chór, orkiestrę na sobotę na uroczystości związane z powrotem obrazu MB Czanieckiej na godz. 16.45.
 9. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm przed każdą Mszą Świętą. Uroczyste poświęcenie palm przed Mszą Świętą o godz. 12.00 następnie procesja wokół kościoła i Msza Św. Po Mszy Św. rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejsza palmę. Zwyczajem lat poprzednich o zafundowanie nagród prosimy sponsorów.
 10. W Niedzielę Palmową obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży. W jedności z Ojcem Świętym Franciszkiem  każdy biskup diecezjalny gromadzi się w kościele katedralnym z młodzieżą swojej diecezji. W naszej diecezji początek liturgii w Bielsku-Białej. przed Kościołem Trójcy Przenajświętszej o godz. 13.30 skąd wyruszy procesja do Katedry. Zachęcam do udziału w tej uroczystości młodzież naszej parafii.
 11. Spotkanie dla osób które zapisały się na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej będzie w czwartek po rekolekcjach 22 III 2018 r. o godz. 19.00 w parafii w Bielsku-Białej. Hałcnowie w Domu Katechetycznym. Serdecznie zapraszamy!
 12. Katecheza przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w czwartek 22. III po Mszy Św. wieczornej ok. godz. 19.00 w Kościele. Serdecznie zapraszamy!
 13. Pod chórem są do nabycia paschaliki na stół wielkanocny jako pomoc dla potrzebujących.
 14. Pod chórem i przy bocznych ołtarzach przez cały Wielki Post są wystawione puszki, gdzie można składać ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
 15. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” wszystkim tym, którzy sprzątali Kościół w minionym tygodniu. O pomoc w sprzątaniu Kościoła w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek z Czańca Górnego, Cygańskie od Leśniczówki do P. Kolbrów a w sobotę c.d. do P. Błasiakowej.
 16. W przyszłą niedzielę przypada IV niedziela miesiąca i składka przeznaczona jest na potrzeby parafii szczególnie na ogrzewanie.
 17. Zwyczajem lat poprzednich w okresie Wielkiego Postu w sklepach na terenie Czańca organizowana jest przez młodzież KSM zbiórka darów z myślą o potrzebujących. Polecamy tę akcję waszej ofiarności i prosimy o pomoc.
 18. W dzisiejszym wydaniu tygodnika „Gość Niedzielny” jest artykuł o Obrazie MB Czanieckiej pt. „Spójrz w oczy Matki!”. Zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem.
 19. Gazety Katolickie są do nabycia u ministrantów przed Kościołem lub w zakrystii.
 20. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia!