Niedziela Miłosierdzia Bożego
11 IV 2021 r.
  1. Dziś rozpoczął się tydzień miłosierdzia.
  2. Dziś Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z Koronką o godz. 16.30.
  3. W dzisiejszą niedzielę każdy wierny może uzyskać odpust zupełny (biorąc pod uwagę obecną sytuację stanu epidemii) spełniając następujące warunki:
    • wyrzekając się całkowicie jakiegokolwiek grzechu;
    • wypełniając trzy zwykłe warunki lub wzbudzając zamiar ich wypełnienia, gdy tylko będzie to możliwe (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich);
    • biorąc udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia lub odmawiając przed świętym wizerunkiem naszego Pana Jezusa Miłosiernego modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»).
  4. W środę 14 IV będziemy obchodzili w naszej Ojczyźnie, Święto Chrztu Polski ustanowione przez sejm 22 II 2019 r. Zachęcamy by w tym dniu wywiesić flagi państwowe.
  5. W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.00 i nabożeństwo do MB Czanieckiej o godz. 17.30. Do adoracji i na nabożeństwo  zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie parafian z Podkamiennego z ul. Błonie, Borowej, Bukowej i Beskidzkiej.
  6. Również w czwartek po Mszy Św. wieczornej ok. 18.40 będzie spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w Kościele.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. będzie składka do puszek na Beskidzkie Radio Katolickie „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia ta poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia Kościoła lokalnego na falach eteru i przez Internet. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych, dlatego prosimy o ofiarność na ten cel.
  8. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć dar krwi w godz. od 9.00 do 15.00 w Domu Katechetycznym przy kościele NSPJ w Kętach.
  9. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny.
  10. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu. O pomoc w sprzątaniu i dekorowaniu Kościoła w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek Gąsiorkówka, a w sobotę Przytnica.
  11. Składamy bardzo serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za ofiary składane w kopertach i wpłaty na konto parafii, na spłatę ołtarza NSPJ i prace planowane w parafii. Prosimy o dalsze wsparcie.
  12. Przy zakrystii jest do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny, Niedziela czy inne …
  13. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!