Uroczystość Najświętszej Trójcy
16.VI.2019 r.
  1. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30 a po nabożeństwie Msza Św. o godz. 17.00.
  2. Dziś, jak to już było zapowiadane tydzień temu, zbiórka do puszek przed Kościołem na utrzymanie i funkcjonowanie Domu Matki i Dziecka w Bielsku – Białej. „Bóg zapłać” za złożone ofiary na ten cel.
  3. Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie będzie jutro w poniedziałek 17. VI o godz. 18. 00 w naszym Kościele parafialnym. Serdecznie zapraszamy!
  4. W środę 19. VI przypada – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza Św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego będzie o godz. 8. 00 dla Szkół Podstawowych Nr 1 i 2 oraz młodzieży gimnazjalnej. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na tę Mszę Św. aby podziękować Panu Bogu za wszelkie dobro jakiego doświadczyliśmy w mijającym roku szkolnym. W środę na nabożeństwie czerwcowym rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. W środę również po wieczornej Mszy Św. będzie spotkanie wszystkich osób, które w przyszłym roku chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania. Spotkanie to będzie w Kościele.
  6. Okazja do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego i na Boże Ciało będzie codziennie ½ godz. przed każdą Mszą Świętą rano i wieczorem.
  7. We czwartek 20. VI – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Św. w tym dniu będą o 7.00, 9.00, po niej procesja do 4 ołtarzy. Trasa procesji i ołtarze jak w latach poprzednich. O przygotowanie ołtarzy prosimy tych, którzy czynią to co roku. Prosimy o oczyszczenie trasy procesji, o dekoracje domów, o niesienie światła, feretronów, chorągwi. O udział w procesji prosimy dzieci do sypania kwiatów, małych ministrantów, dzieci w strojach krakowskich, dzieci Szkoły Podstawowej, dzieci z kl. III w strojach komunijnych i młodzież naszego gimnazjum, LSO, strażaków, chór i poczty sztandarowe. Po procesji Msza Św. o 11.15 a po południu o 16.20 Nabożeństwo do MB Czanieckiej połączone z nabożeństwem czerwcowym bez procesji i o 17.00 Msza Św. Próba sypania kwiatów będzie w poniedziałek o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy dzieci. Okazja do spowiedzi przed Uroczystością Bożego Ciała codziennie przed Mszą Świętą rano i wieczorem.
  8. W piątek rozpoczynamy oktawę Bożego Ciała – codziennie Msza Św. będzie o godz. 18.00 i po Mszy Św.  procesja eucharystyczna wokół Kościoła połączona z nabożeństwem czerwcowym. Na całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy dzieci ze szkoły Podstawowej, dzieci z kl. III w strojach I komunijnych, dzieci do sypania kwiatów, młodzież i wszystkich dorosłych parafian. Proszę aby przez całą oktawę byli mężczyźni do niesienia baldachimu.
  9. W czasie oktawy Bożego Ciała zapraszamy parafian na Msze Św. i Nabożeństwo czerwcowe z procesja Eucharystyczną:
    • w piątek 21. VI na godz. 18.00 – Podkamienne, Bukowiec Czaniecki i Bukowiec Porąbski,
    • w sobotę 22. VI na godz. 18.00 – II strona Domaczki,
    • w niedzielę 23. VI na godz. 16.30 – oś. Tysiąclecia, Przytnicę, domy k/Kościoła, domy k/kaplicy pod szkołą, Łęg.
  10. W przyszłą niedzielę przypada IV niedziela miesiąca i składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
  11. Od poniedziałku 24. VI  przez okres wakacji Msze Św. w tygodniu w naszym Kościele będą codziennie o godz. 6.30 i 18.00.
  12. Tegoroczne Dożynki Czanieckie będą w niedzielę 1 września 2019 r. o godz. 12. 00. Dożynki przygotowuje Rejon CZANIEC DOLNY.
  13. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu. O pomoc w sprzątaniu i dekorowaniu Kościoła w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek Kaplica pod szkołą od P. Kowalskiej do P. Szlagorów a w sobotę wszystkie Róże Różańcowe.
  14. Tradycyjna Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę wyruszy z pięciu miast naszej diecezji: 6 sierpnia (we wtorek) z Andrychowa, Bielska-Białej i Cieszyna, a 7 sierpnia (w środę) z Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia. 11 sierpnia (niedziela) o godz. 11:30 pielgrzymi wspólnie wejdą na Wały Jasnogórskie. O godz. 13:30 rozpocznie się Msza św. na zakończenie Pielgrzymki pod przewodnictwem Ks. Biskupa Piotra Gregera. Zapisy w punktach wyznaczonych (Bielsko – B. , Kęty, Andrychów, Istebna). Dokładne informacje na temat zapisów są na plakatach, w gablotkach parafialnych i na profilach internetowych.
  15. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia!