26.IX.2021 r.

1. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo do Św. Jana Pawła II o powołania kapłańskie i zakonne a po nabożeństwie Msza Św. o godz. 17.00.
  2. W dzisiejszą niedzielę, jak już zapowiadaliśmy tydzień temu, jest zbiórka do puszek przed Kościołem na diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Rozgłośnia ta na bieżąco informuje o wydarzeniach z życia Kościoła Powszechnego i lokalnego. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych, dlatego prosimy o wsparcie tego, jakże szlachetnego celu!
  3. Od piątku rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, które w tygodniu będą o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 16.30. Zachęcam wszystkich parafian do odmawiania różańca w miesiącu październiku i jednocześnie prosimy rodziców aby dopilnowali dzieci i młodzież aby uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych i odmawiali różaniec. Program prowadzenia modlitwy różańcowej jest na stronie internetowej i w gablotkach.
  4. PROGRAM PROWADZENIA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ:
    Poniedziałek - Szkoła Podstawowa nr 1 - klasy s. Konstancji.
    Wtorek - Szkoła Podstawowa nr 1 i 2 - klasy Ks. Marcina.
    Środa - Szkoła Podstawowa nr 2 na Górnym Czańcu - klasy ks. Piotra
    Czwartek - Straż Honorowa NSPJ
    Piątek - Młodzież Oazowa, KSM

I Sobota miesiąca - Rodzina Radia Maryja
    II Sobota - Wspólnota Ewangelizacyjna i Akcja Katolicka
    III Sobota - Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
    IV Sobota - Legion Maryi i Apostolat Maryjny
    V Sobota - Straż Honorowa NSPJ

I Niedziela (3.X) o g. 16.00 - Procesja Różańcowa wokół kościoła.
    II Niedziela - I i II  Róża Różańcowa
    III Niedziela - III i IV Róża Różańcowa
    IV Niedziela - V i VI Róża Różańcowa
    V Niedziela - VII i VIII Róża Różańcowa
  5. Liturgiczne obchody tygodnia:
    •    W poniedziałek 27.IX – wsp. Św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
    •    We wtorek 28.IX – wsp. Św. Wacława, męczennika. W tym dniu odbywa się akcja „Koronka na ulicach świata” o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy pomniku Św. Jana Pawła II. Zapraszamy!
    •    W środę 29.IX – święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
    •    W czwartek 30.IX – wsp. Św. Hieronima, prezbitera i dra K–ła. O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do MB Czanieckiej. Zapraszamy do adoracji i na nabożeństwo wszystkich parafian a szczególnie parafian z Górnicy Bukowskiej z ul. Bukowskiej i Brzozowej. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do MB Czanieckiej.
    •    W piątek 1.X – wsp. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra K–ła.
    •    W sobotę 2.X – wsp. Św. Aniołów Stróżów.
  6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego będzie w poniedziałek 27.IX po Mszy Św. wieczornej w salce katechetycznej. Serdecznie zapraszamy!
  7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w tygodniu ½ godziny przed każdą  Mszą Św. a w I czwartek i w I piątek spowiedzi dodatkowej po południu nie będzie ponieważ będzie całodniowa spowiedź w czasie Misji Św.. Msza Św. w I piątek miesiąca dla Straży Honorowej NSPJ będzie o godz. 7.00 a po Mszy Św. spotkanie w salce a dla dzieci i młodzieży oraz starszych o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!
    W I sobotę Msza Św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00. Objazdu chorych nie będzie w sobotę, ponieważ w czasie Misji Św. udamy się do chorych w czwartek 7.X.
  8. W przyszłą niedzielę 3.X podczas Mszy Św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone i wręczone różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę Św. dzieci z kl. III SP wraz z rodzicami!
  9. W najbliższą sobotę 2.X rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte, Mszą Św. o godz. 18.00. Misje poprowadzi Ks. Zygmunt Tokarz – saletyn. Kto jeszcze nie zabrał do domu programu Misji Św. to jest on dostępny przy wyjściu głównym z Kościoła i przy zakrystii. Bardzo proszę przekazać program misji sąsiadom, można wrzucić do skrzynki pocztowej, chcielibyśmy by program Misji dotarł do wszystkich rodzin naszej parafii. Bardzo prosimy tak zorganizować sobie czas by wziąć udział w Misjach.
  10. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu. O pomoc w sprzątaniu i dekorowaniu Kościoła w tym tygodniu prosimy: w poniedziałek Podkamienne c.d. a w sobotę Podkamienne od P. Kierpców do P. Kołaczków.
  11. Dziś IV niedziela miesiąca i składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone na ten cel ofiary!
  12. Strażacy z OSP Czaniec dziękują za złożone ofiary na zakup mundurów bojowych i innych sprzętów. Zebrano kwotę 13820 zł., która zostanie przeznaczona na wspomniany wcześniej cel
  13. Dar Krwi będzie można złożyć w przyszłą niedzielę 3.X od godz. 9.00 d0 15.00 w Domu katechetycznym przy Kościele NSPJ w Kętach.
  14. W zakrystii u Siostry są do nabycia obrazy M.B Czanieckiej.
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, przy zakrystii jest do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela, Natanael czy inne gazety!
  16. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i dobrego przeżycia tygodnia.