W niedzielę 22 kwietnia 2018 r. wraz z ks. Piotrem, siostrami Antoniną i Benigną i ok 150 parafianami, wybraliśmy się na Trzonkę, aby uwielbić Chrystusa Zmartwychwstałego.

Od III Niedzieli Wielkanocnej rozpoczyna się X Tydzień Biblijny. W tym roku codziennie 20 min. przed Mszą Św. wieczorną czytać będziemy List do Rzymian.

Życzymy Wszystkim Parafianom, aby Chrystus Zmartwychwstały umocnił Waszą wiarę, podniósł na duchu, dał siłę w pokonywaniu trudności codziennego życia, pozwolił z ufnością patrzeć w przyszłość, napełnił Wasze serca radością...

Powitanie odrestaurowanego gotyckiego wizerunku MB Czanieckiej odbyło się w sobotę przed Niedzielą Palmową. Uroczystościom przewodniczył bp Piotr Greger.

Niedziela Męki Pańskiej, którą nazywamy również Niedzielą Palmową, na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołku, rozpoczęła w naszej parafii Wielki Tydzień.

Jak to jest w zwyczaju i w tym roku w Wielkim Poście odbyła się Droga Krzyżowa ulicami z Porąbki do Czańca.

W czwartek 8 marca do naszej parafii przybył bp Roman Pindel. Podczas Mszy Świętej Ksiądz Biskup udzielił sakramentu bierzmowania grupie młodzieży.

W niedzielę, 18 marca, rozpoczęły się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne.