Życie każdego chrześcijanina powinno opierać się nie tylko na radościach. Dlatego też Wielki Post, czas umartwienia, jest doskonałą okazją do tego, by zatrzymać bieg życia, by zwolnić i zastanowić się nie tylko nad pamiątką ukrzyżowania Pana Jezusa, ale i nad własnym postępowaniem. Takie chwile sprawiają, że Bóg staje się bliższy, namacalny i bardziej ludzki.

Na ostatnim etapie Wielkiego Postu, kiedy krzyże w naszej świątyni parafialnej są zasłonięte, a Kościół przygotowuje się na najważniejsze Misteria. Nasza Parafia przeżywała rekolekcje wielkopostne. W tym roku przewodnikiem w drodze powrotu do Ojca, był ks. rekolekcjonista Tomasz Sroka, dyrektor Szkół Katolickich w Cieszynie.
Swoimi naukami wskazywał nam jak możemy wrócić do Boga i otworzyć się jeszcze bardziej na Jego Miłość. Wielkie "Bóg Zapłać" ks. Tomaszowi za ten Boży czas.
Niedziela 18.03.2018 - nauka ogólna