W niedzielę, 18 listopada świętowaliśmy 10-lecie reaktywacji KSM w Czańcu. Cieszymy się, że nasz oddział znajduje się w parafii, gdzie mamy możliwość działania czynnego włączania się w jej życie.
Na uroczystej Mszy Świętej skierowaliśmy słowa podziękowania do naszych kapłanów, ale przy tej okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim którzy byli, są i chcą nadal z nami być. Dziękujemy osobą, które były w naszych szeregach, za wasz wielki wkład budowania wspólnoty przez te 10 lat oraz za to, że nadal o nas pamiętacie. Także dziękujemy rodzicom naszych członków, za waszą wyrozumiałość i pomoc w różnych sytuacjach. Chcemy podziękować każdemu kto na przestrzeni 10 lat wyciągnął do nas pomocną dłoń. Nasze serca się radują gdy pomyślimy ile tak naprawdę jest osób, które nas wspierają. Chcemy być dla innych, pomagać, działać jednakże jesteśmy świadomi, że nie zawsze widać nas i naszą pracę, gdyż nie możemy zapominać o modlitwie i formowaniu samych siebie, po to aby w przyszłości móc dawać od siebie jeszcze więcej.
Jesteśmy pewni że dobro wraca do ludzi i powróci także do tych wszystkich, którzy są z nami sercem lub duchem. To co przeżyliśmy w KSMie i przeżywamy nadal to piękne chwilę, a wspomnienia i doświadczenia pozostaną na zawsze. Mamy nadzieję, że oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Czańcu będzie nadal trwał i wzrastał, a my obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań żeby tak było, jednocześnie prosimy o modlitwę za nas i za naszą wspólnotę.