W niedzielę 2 czerwca, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy odpust z racji Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
Mieliśmy możność skorzystać ze szczególnej łaski, jaką w tym dniu można uzyskać w kościele odpustowym. Jest nią odpuszczenie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy, pod warunkiem odmówienia w kościele odpustowym modlitw: Ojcze nasz, Wierzę i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
Sumie odpustowej przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. dr Jacek Waligóra, proboszcz parafii w Haliczu na Ukrainie. Współkoncelebransami byli ks. kan. Filip Piotrowski - były proboszcz naszej parafii, ks. Józef Lach SCJ - kapelan kęckich klarysek oraz ks. kan. Wiesław ostrowski - proboszcz parafii czanieckiej.
Sumista podkreślił, że odpustowa uroczystość jest okazją do wyrażenia Panu Bogu wdzięczności za wszelkie łaski i opiekę Bożej Opatrzności. To równiez okazja, by podziękować za dary sakramentów, których przez posługę kapłanów udziela swoim wiernym. Jak dodawał, tę wdzięczność podkreślają często jego parafianie na Ukrainie, którzy doświadczyli braku kapłanów i dostępu do sakramentów. - Parafianie z Halicza wdzięczni są też wam, parafianom z Czańca, za wszelką pomoc i życzliwą pamięć, jakie im okazujecie wraz z waszymi duszpasterzami - mówił ks. Waligóra.
Na zakończenie uroczystości wyruszyliśmy z procesją eucharystyczną wokół kościoła, którą wielbiliśmy Boga obecnego wśród nas pod postacią chleba...